On-line results
 
VII. Memoril Stanislava Firtla, Nsedlovice (CZ), 02.07.2017 - Classification - Run 2
 
 
 
 
 
 
End Race at 15:39
 
Classification results
 
Rank Driver # Nation Team Class Car 20m 100m 1600m 1-st RUN 20m 100m 1600m 2-nd RUN BEST
1. KOMREK David 21 Liqui Moly KOMVET racing E2/C+2000 Norma M20FC KOMVET EVO 2.88 4.97 46.72 1:07.82 3.52 6.01 52.44 1:15.99 1:07.82
2. TRZEPACZYNSKI Leszek 28 Polonia Racing Team E2/C-1600 Radical SR3 2.57 4.84 52.36 1:14.61 - DNS - 1:14.61
3. MACEK Vojtch 150 Bruntl E1-1600 koda 110 R 2.63 5.26 52.61 1:16.52 - DNS - 1:16.52
4. MALEK Duan 113 DVDV Racing Team E1-1400 koda 130 LR/H 2.98 5.85 1:17.57 - DNS - 1:17.57
5. LOUBAL Lubomir 123 Car electronic servis E1-2000 VW Golf 4TDi 3.16 5.76 54.73 1:18.32 4.36 7.36 1:02.06 1:28.97 1:18.32
6. KUBICA Tom 122 Kubica E1+2000/2WD VW Golf 2 3.41 6.42 54.66 1:18.43 - DNS - 1:18.43
7. OMERA Ji 214 Pfeifer motorsport E1-2000 Opel Astra OPC 2.87 5.49 54.42 1:18.72 - DNS - 1:18.72
8. KAPAR Vilm 362 VPKmotors S1-2000 koda fabiaRS 3.29 6.17 54.87 1:19.27 3.66 6.62 59.03 1:25.45 1:19.27
9. SYTA Jakub 377 Firtl Motorsport S1-2000 Renault Clio Sport 3.07 6.15 55.39 1:19.90 3.70 7.09 1:03.40 1:30.27 1:19.90
10. VRTIL Pavel 464 Historic racing club Jihlava HA1-2000 Opel Kadett GSi 5.54 1:20.49 - DNS - 1:20.49
11. KUBICA Milan 124 Kubica E1+2000/2WD VW Golf 2 3.44 6.34 56.12 1:21.09 3.32 6.17 1:03.55 1:33.87 1:21.09
12. BUCHAR Jaroslav 99 buchar HA2 Reynard 85f 3.17 5.91 57.47 1:21.33 4.05 7.11 1:07.13 1:34.55 1:21.33
13. KUBA Filip 171 UB Racing Team E1+2000/4WD Subaru Impreza Sti - DNS - 3.05 5.69 57.73 1:22.44 1:22.44
14. NEDUCHAL Jan 140 Autoservis Neduchal E1-1600 koda koda 130 RS 3.09 5.67 57.39 1:22.59 - DNS - 1:22.59
15. KARBA Jakub 121 Skalda Racing E1-1400 Honda Civic 3.38 6.47 58.97 1:23.29 4.33 7.72 1:04.60 1:31.78 1:23.29
16. HOLEK Jii 405 Ji Holek E1-1400 koda 120 pohar 2.70 5.52 1:23.34 3.05 6.14 1:01.80 1:30.48 1:23.34
17. KRUPICA Luk 499 AMK Hodonn HA1-1300 koda Rapid 136 2.69 5.53 57.83 1:23.67 4.35 7.94 1:19.19 1:53.70 1:23.67
18. ZSTH Ladislav 388 LRT S1-2000 Ford Focus 3.56 6.69 57.77 1:24.31 - DNS - 1:24.31
19. ZELEN Milan 484 Historic racing club Jihlava HA1-1300 koda 130LR 2.91 5.73 59.27 1:24.39 - DNS - 1:24.39
20. PNKAVA Otakar 115 Pnkava Racing E1-2000 VW Golf GTI 3.59 6.56 59.20 1:24.63 - DNS - 1:24.63
21. PATERA Michal 428 Patera Motorsport HA1-1300 Zastava 101 Special 3.33 6.39 58.79 1:24.90 4.29 7.61 1:05.49 1:32.99 1:24.90
22. DOPITA Josef 489 MREC Hist. Hillclimb Racing Team HA1-1300 koda 120 S 2.99 6.25 59.08 1:25.56 3.99 7.45 1:06.91 1:36.42 1:25.56
23. ZIMK Martin 389 ANTY RACING S1-2000 Citron Saxo 1.6 16v VTS - DNS - 4.12 7.27 59.95 1:26.15 1:26.15
24. KADLEEK Ji 398 Honda S1-1600 Honda 1.6 Vti Honda 3.05 6.03 59.89 1:26.32 3.85 7.18 1:07.85 1:37.54 1:26.32
25. TLACH Pavel 378 Firtl Motorsport S1-2000 Renault Clio Sport 3.59 6.92 1:00.54 1:26.87 4.28 8.00 1:11.27 1:43.00 1:26.87
26. VOZDECK Dominik 96 MREC Hist. Hillclimb Racing Team HA2/ZST MTX 1-03 3.16 6.27 1:02.13 1:27.84 4.03 7.52 1:06.40 1:34.02 1:27.84
27. ABK Martin 321 LRT Autosklo Nov Zmky S1-2000 Ford Focus - DNS - 3.92 7.10 1:03.26 1:30.86 1:30.86
28. EK Petr 411 LEGENDY HA1+2000 Audi Sport Quattro - DNS - 3.43 6.07 1:04.60 1:31.40 1:31.40
29. OSLADIL Jan 301 AMK ECCE HOMO v AMK S1-1600 Ford Fiesta 3.37 1:03.42 1:31.54 4.05 8.27 1:19.49 1:53.62 1:31.54
30. ZMEKAL Jakub 399 K&K Motors S1-1600 Citroen Saxo 3.24 6.31 1:06.11 1:34.92 4.03 7.46 1:11.87 1:41.65 1:34.92
31. PODPRA Zdenk 211 Skalda Racing E1-1400 Honda Civic 3.57 6.95 1:06.66 1:35.14 4.32 7.74 1:09.28 1:38.67 1:35.14
32. VB Petr 278 HL Motorsport S1-1600 Ford Fiesta 3.38 6.88 1:06.91 1:36.23 4.52 8.40 1:12.72 1:44.43 1:36.23
33. FILLOVA Kristyna 306 Liqui moly S1+2000/2WD Peugeot 206 WRC 3.73 7.12 1:07.99 1:36.81 4.98 8.78 1:14.89 1:44.33 1:36.81
34. ONDREJKA Jn 424 JOSK Racing team HA1+2000 koda 200 RS 2.99 5.89 1:06.66 1:37.42 - DNS - 1:37.42
BORKOVEC David 104 B&H Motorsport E1-2000 koda Fabia TDi - DNS - - DNS - - DNF -
HURTA Jakub 105 B&H Motorsport E1-2000 koda Fabia TDi - DNS - - DNS - - DNF -
NOVICK Michal 5 REC E2/C-2000 Ligier JS49 Honda - DNS - - DNS - - DNF -
KRMAR Zdenk 38 AMK ECCE HOMO v AMK E2/C-1600 Demon Car CM 1000 - DNS - - DNS - - DNF -
CHUDOBA Zdenk 2 AMK ECCE HOMO v AMK E2/C-2000 Norma M20 F - DNS - - DNS - - DNF -
MEIXNER Richard 4 KVMotorteam E1+2000/4WD Mitsubishi Lancer Evo VIII MAX - DNS - - DNS - - DNF -
KOENKOV Aneka 303 Liqui Moly KOMVET racing S1+2000/2WD Peugeot 206 - DNS - - DNS - - DNF -
 
Time Icon Event
10:18:57 II. tr. jazda je ukonen