On-line results
' '

III. GMS HILLCLIMB PROLOG Automotodrom Brno II., Brno (CZ), 06.04.2019 - Competition - Run 2
 
 
 
 
Class results
 
Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. KADLEČEK Jiří 0MREC(41.) 398 Honda S1-1600 Honda 1.6 Vti Civic 1.6VTi 3.05 2:49.61 2.89 2:48.62 5:38.23
2. KRALIK Adam 0MREC(45.) 355 KRALIKTEAM S1-1600 Citroen SAXO VTS 2.93 3:03.38 2.82 2:46.49 5:49.87
3. ŠPILKA Václav 0MREC(46.) 318 MetalBend motorsport S1-1600 Honda CRX 2.98 2:58.01 2.90 2:57.44 5:55.45

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ŠABÍK Martin 0MREC(23.) 313 LRT Autosklo Nové Zámky S1-2000 Ford Focus 2.84 2:36.13 2.71 2:34.17 5:10.30

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ÁZSÓTH Ladislav 0MREC(15.) 388 LRT S1+2000/2WD Ford Focus 2.99 2:31.24 2.95 2:31.38 5:02.62
2. HRUBÝ Milan 0MREC(24.) 310 ScuderiaMotorsport S1+2000/2WD Chevrolet Corvette 2.73 2:38.26 2.85 2:33.89 5:12.15
3. KAŠPAR Vilém 0MREC(25.) 6 VPKmotors S1+2000/2WD Škoda Fabia RS 3.00 2:36.66 3.15 2:35.55 5:12.21
4. KOŘÍNEK Petr 0MREC(28.) 300 VPKmotors S1+2000/2WD Škoda Fabia RS 3.00 2:39.20 2.91 2:40.14 5:19.34
5. KŘEPELKA Lukáš 0MREC(48.) 311 ScuderiaMotorsport S1+2000/2WD Chevrolet Corvette 2.62 2:57.06 2.97 2:59.79 5:56.85

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ŠTELC Lukáš 0MREC(9.) 347 KAPS Automatic S1+2000/4WD Mitsubishi Evolution IX 2.42 2:28.15 2.38 2:27.27 4:55.42

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ŠRAHŮLEK Petr 0MREC(18.) 10 JP Motorsport E1-1400 Škoda 130RS Evo1 2.37 2:34.05 2.43 2:31.96 5:06.01
2. MALEŇÁK Dušan 0MREC(27.) 113 DVDV Racing team E1-1400 Škoda 130 LR/H 2.59 2:36.08 2.79 2:42.08 5:18.16
3. VAVROCH Petr 0MREC(31.) 227 ecce homo E1-1400 VW Polo FOX 2.71 2:42.78 2.66 2:40.59 5:23.37
4. ORAVEC David 0MREC(34.) 111 Skalda Racing E1-1400 Škoda Fabia 2.73 2:45.59 2.74 2:45.34 5:30.93
5. STROSZ Milan 0MREC(36.) 112 Skalda Racing E1-1400 Škoda Fabia 2.88 2:47.99 2.79 2:47.24 5:35.23
6. DRONG Pavel 0MREC(38.) 105 Pavel Drong E1-1400 Suzuki Swift GTI 2.89 2:48.11 2.94 2:49.23 5:37.34
7. PODPĚRA Zdeněk 0MREC(40.) 211 Skalda Racing E1-1400 Honda Civic 2.83 2:49.01 2.89 2:48.91 5:37.92
8. BARTÚNEK Daniel 0MREC(43.) 212 RT Servis Car E1-1400 Ford Fiesta 1.4 16V 3.05 2:53.65 3.10 2:50.75 5:44.40
9. HROMÁDKO Jaroslav 0MREC(47.) 133 JP Motorsport E1-1400 Suzuki Swift Ewo II 3.13 2:59.80 3.17 2:56.83 5:56.63

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. KREJČÍ Bohuslav 0MREC(16.) 115 KR pro Skoda historik E1-1600 Škoda Rapid 2.35 2:31.62 2.36 2:31.55 5:03.17
2. SIKORA Miroslav 0MREC(35.) 233 R.D.L. SERVIS E1-1600 Škoda Felicia 2.76 2:46.77 2.75 2:46.06 5:32.83
3. NASTOUPIL Lukaš 0MREC(39.) 290 PNTH E1-1600 Lotus Elise 2.60 2:48.59 2.61 2:48.92 5:37.51

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. PODMAJERSKY Vladimir 0MREC(13.) 206 VP Racing E1-2000 Peugeot 206RC 2.72 2:29.77 2.83 2:30.31 5:00.08
2. HAVIGER Milan 0MREC(21.) 202 Haviger motors E1-2000 Honda Type R 2.74 2:33.24 2.75 2:34.24 5:07.48

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. GALÁŠ Jáchym 0MREC(7.) 224 Gt2 motorsport E1+2000/2WD VW Golf Gti TCR 3.50 2:23.25 3.62 2:23.00 4:46.25
2. BOKŮVKA Martin 0MREC(12.) 100 Bokmen E1+2000/2WD BMW E30 2.82 2:30.14 2.79 2:28.26 4:58.40
3. KUBÍK Daniel 0MREC(29.) 169 PK-drive Racing E1+2000/2WD BMW 130i 3.39 2:36.66 3.09 2:44.52{+10} 5:21.18
4. VÁŇA Jan 0MREC(32.) 156 Alfa Romeo Luigi O.C. TECH TEAM E1+2000/2WD Alfa Romeo 156 3,0 V6 2.75 2:43.65 3.04 2:41.96 5:25.61
5. SALLOUM Jiří 0MREC(33.) 189 haviger motors E1+2000/2WD BMW E 30 3.70 2:45.22 3.46 2:41.07 5:26.29
6. ŽÁČEK Michal 0MREC(42.) 200 Žáček E1+2000/2WD BMW 130i 3.64 2:43.32 3.62 2:56.14 5:39.46

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. DULLER Benjamin 0MREC(4.) 299 Duller Racing Team E1+2000/4WD Ford Fiesta WRC 2.00 2:10.55 1.99 2:11.10 4:21.65
2. HUBR František 0MREC(14.) 203 HF Racing E1+2000/4WD Subaru Impreza STi 2.18 2:29.52 2.14 2:32.34 5:01.86

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. MARTINEK Tomáš 0MREC(19.) 482 Martinek Motorsport HA1-2000 Peugeot 205 Mi16 Maxi 2.83 2:33.75 2.90 2:33.02 5:06.77
2. VRÁTIL Pavel 0MREC(30.) 464 CoraHB Historic racing club Jihlava HA1-2000 Opel Kadett GSI 3.67 2:41.06 3.73 2:40.42 5:21.48
3. FURIŠ Filip 0MREC(44.) 412 Alcore Motorsport HA1-2000 Peugeot 205 GTI 3.32 2:55.12 3.25 2:52.66 5:47.78

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. JELÍNEK Libor 0MREC(22.) 496 AutoJelínek HA1+2000 BMW 3.5 CSL 2.61 2:34.95 2.53 2:33.30 5:08.25

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. RUTTER Christian 0MREC(6.) 66 Rutter Christian HA2 PRC S2000 2.50 2:15.69 2.40 2:16.24 4:31.93

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. KIML ML. Jiří 0MREC(37.) 511 Ji-Go Pneuservis HA1-K-1300 Škoda 120ls 2.66 2:48.82 2.71 2:47.97 5:36.79
2. JANSA Emil 0MREC(49.) 500 Patera motorsport HA1-K-1300 Fiat 127 Sport 3.06 3:02.16 3.10 3:00.63 6:02.79

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. HOMOLA Tomáš 0MREC(10.) 550 SPZ-VYSOČINA HA1-K+1600 BMW E30 2.88 2:28.85 2.99 2:29.03 4:57.88

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. TYKAL Petr 0MREC(11.) 80 SKI Modřice / Mad Racing Power HA2/ZST - 1600 MTX 1-03 2.26 2:27.23 3.31 2:30.69 4:57.92
2. KASPAR Zdenek 0MREC(51.) 99 Le Mans Redux HA2/ZST - 1600 Aero Minor Sport 750 4.04 3:50.21 4.13 3:52.84 7:43.05

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. SCHWENDINGER Robert 0MREC(8.) 16 Robert Schwendinger E2/C-1600 Arcobaleno Formula Europa 2.24 2:26.68 2.13 2:25.00 4:51.68
2. OSLADIL Jan 0MREC(17.) 20 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2/C-1600 Formule Van Diemen 2.89 2:30.05 2.69 2:35.88 5:05.93

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. FERSTL Christian 0MREC(1.) 2 SKI Modřice / Mad Racing Power E2/C-2000 Tatuus Master NT S2000 2.46 2:01.10 2.56 2:00.93 4:02.03
2. KRAMER Gottfried 0MREC(5.) 11 Kramer Racing E2/C-2000 Tatuus S 2000 2.25 2:10.61 2.22 2:13.90 4:24.51
3. FERSTL Sigrid 0MREC(26.) 7 SKI Modřice / Mad Racing Power E2/C-2000 PRC S5 2.63 2:47.90{+10} 2.62 2:24.93 5:12.83
4. WALDY JUN. Hermann 0MREC(50.) 12 MSC Rottenegg E2/C-2000 Tatuus Master 2.23 4:09.22 2.35 2:04.80 6:14.02

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ŠVORC Roman 0MREC(2.) 25 PGRace czech motorsport E2/C+2000 Lucchiny P3-96M 2.36 2:03.38 2.47 2:01.17 4:04.55
2. MADRIAN Ferdinand 0MREC(3.) 4 SKI Modřice / Mad Racing Power E2/C+2000 Norma M20F 2.52 2:03.28 2.43 2:02.04 4:05.32
3. ZWEIMÜLLER Johnny 0MREC(20.) 22 SKI Modřice / Mad Racing Power E2/C+2000 KTM X-Bow 3.18 2:34.10 3.40 2:33.29 5:07.39

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. STUDENÝ Lukáš 1FAS(27.) 332 Alcore Motorsport E1H-Škoda ZAV Škoda 110R 2.52 2:28.48 2.53 2:29.44 4:57.92
2. HIMMER Petr 1FAS(42.) 330 Alcore Motorsport E1H-Škoda ZAV Škoda 130LR 2.73 2:47.52 2.69 2:50.38 5:37.90
3. MÜLLER Michal 1FAS(43.) 334 Alcore Motorsport E1H-Škoda ZAV Škoda 100 3.05 2:53.71 2.73 2:54.37 5:48.08

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ZOUFALÁ Martina 1FAS(37.) 389 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H-1600 Škoda Felicia 2.83 2:41.47 2.85 2:42.05 5:23.52
2. ZOUFALY Karel 1FAS(41.) 304 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H-1600 Škoda Felicia frestyle 2.86 2:45.49 2.85 2:45.07 5:30.56

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. MÜLLER Lukáš 1FAS(25.) 355 Alcore Motorsport E1H-2000 Škoda Octavia CUP 2.93 2:29.03 2.89 2:27.70 4:56.73
2. WINTER Jaroslav 1FAS(29.) 369 AMK Ecce Homo Šternberk E1H-2000 Honda Civic 2,0 Type R 2.87 2:30.04 2.80 2:29.16 4:59.20
3. CHMELÍK Martin 1FAS(36.) 351 PFEIFER MOTORSPORT s.r.o. E1H-2000 Renault Clio 3.01 2:37.50 2.99 2:36.48 5:13.98
4. HÁJEK Marek 1FAS(40.) 318 Marek Hájek E1H-2000 BMW 318is compact 2.78 2:43.80 2.97 2:43.63 5:27.43

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. DAVID Petr 1FAS(9.) 333 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H+2000 VW GOLF TDI 2.64 2:17.02 2.53 2:13.59 4:30.61
2. VYMĚTAL Lubomír 1FAS(16.) 359 Lubomír Vymětal E1H+2000 BMW E46 2.73 2:19.06 2.74 2:20.04 4:39.10
3. ŽÁČEK Petr 1FAS(26.) 383 Petr Žáček E1H+2000 Audi Sport Quattro S1 2.15 2:22.23 2.17 2:34.59{+10} 4:56.82

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. HEDA Jiří 1FAS(39.) 300 Alcore Motorsport E2H-SS-1000 Ryba F3 2.63 2:44.29 2.78 2:43.12 5:27.41

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. KNAPEK Tomáš 1FAS(46.) 399 Tomáš Knapek E2H-SS-1400 MTX Faster 2.73 3:00.96 2.81 3:01.67 6:02.63

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. HOLÁN Ivo 1FAS(10.) 33 Ivo Holán N+3000 Mitsubishi Lancer Evo 9 2.14 2:15.99 2.21 2:14.66 4:30.65
2. SAJLER Filip 1FAS(12.) 10 Liqui Moly Racing Team klub v ACŘ N+3000 Mitsubishi Lancer EVO X 2.34 2:17.20 2.29 2:15.54 4:32.74
3. SAJLEROVÁ Gabriela 1FAS(13.) 12 Liqui Moly Racing Team klub v ACŘ N+3000 Mitsubishi Lancer EVO X 2.28 2:17.20 2.27 2:17.64 4:34.84
4. LOS Jiří 1FAS(23.) 30 3L Racing N+3000 Renalt megan rs 2.72 2:25.32 2.75 2:25.80 4:51.12

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. MALÁ Kristýna 1FAS(38.) 45 MJ Autosport A-2000 Renault CLIO RS 2.74 2:43.68 3.08 2:40.38 5:24.06

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. VOJÁČEK Lukáš 1FAS(17.) 40 ACČR Czech Ennoble team A+3000 Subaru Impreza Sti 2.55 2:21.40 2.41 2:19.47 4:40.87

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. MALÝ Jaromír 1FAS(8.) 6 MJ Autosport GT+2000 Brc BRC 2.22 2:11.64 2.48 2:12.24 4:23.88
2. JERMAN Martin 1FAS(11.) 9 ACCR Czech Jerman Team GT+2000 Lamborghini Gallardo GT3 2.35 2:15.52 2.37 2:16.11 4:31.63
3. KMÍNEK Zdeněk 1FAS(30.) 57 MJ Autosport GT+2000 Nissan 350Z 2.68 2:32.77 2.73 2:29.91 5:02.68

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. MACHOVÁ Tereza 1FAS(31.) 68 GMS RACING TEAM E1-1400 Suzuki Swift 2.71 2:31.76 2.71 2:31.21 5:02.97
2. STEJSKAL Bronislav 1FAS(32.) 70 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1-1400 Škoda Felicia Kit-Car 2.77 2:32.70 2.77 2:31.99 5:04.69

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. DOHNÁLEK Josef 1FAS(47.) 69 AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1-1600 Citroen C2 VTS 2.75 3:44.13 2.80 2:20.21 6:04.34
2. MÁLKOVÁ Simona 1FAS(48.) 67 Simona Málková E1-1600 Honda Civic 1.6 VTEC 2.93 3:08.99 2.97 3:08.31 6:17.30

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. SVOZIL Michal 1FAS(20.) 77 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1-3000 BMW M3 2.76 2:20.66 2.97 2:24.61 4:45.27

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. DROTÁR Igor 1FAS(6.) 61 Drotár autošport r E1+3000 Škoda Fábia 2.24 2:07.20 2.32 2:07.78 4:14.98
2. BENEŠ Oskar 1FAS(14.) 60 Auto racing PM Praha E1+3000 Ford Fiesta 2.27 2:19.74 2.26 2:18.07 4:37.81

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. OŠMERA Jiří 1FAS(19.) 88 PFEIFER MOTORSPORT s.r.o. E2-SH-2000 VW Scirocco 2.80 2:21.11 2.84 2:21.36 4:42.47
2. PLUHAŘ Jindřich 1FAS(28.) 91 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2-SH-2000 Nissan Sunny 2.72 2:30.08 2.65 2:28.56 4:58.64

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. RYBNÍČEK Marek 1FAS(4.) 3 ACCR CZECH TEAM LIQUI MOLY E2-SH-3000 Mc F1 Evo 2019 2.52 1:59.63 2.62 1:59.92 3:59.55

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. BENEŠ Miloš 1FAS(1.) 1 GMS RACING TEAM E2-SS-3000 Osella FA 30 2.35 1:44.29 2.23 1:46.39 3:30.68
2. SVOBODA Jiří 1FAS(5.) 21 Nutrend ACCR Czech Team E2-SS-3000 Lola B02/50 2.52 2:05.34 2.65 2:03.46 4:08.80

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. KRÁČMAR Zdeněk 1FAS(7.) 18 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2-SC-1400 Demon Car CM 1000 2.31 2:10.36 2.33 2:11.44 4:21.80

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. LISA Petr 1FAS(3.) 16 Autoklub JV Sport Racing AČR E2-SC-2000 Norma M20FC 2.45 1:56.90 2.46 1:56.22 3:53.12

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. JANÍK Václav 1FAS(2.) 8 Nutrend ACCR Czech Team E2-SC-3000 Norma M20FC Turbo 2.56 2:01.95{+10} 2.55 1:44.83 3:46.78

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. VELEBNÝ Michal 1FAS(49.) 244 Velebný Michal HA-K1-A7 Škoda SPORT 3.22 3:20.15 3.34 3:22.85 6:43.00
2. FRONĚK Michal 1FAS(50.) 269 Le Mans Redux HA-K1-A7 Aero Minor Sport 4.00 3:52.32 4.27 3:52.37 7:44.69
3. VĚTVIČKA Jaroslav 1FAS(51.) 234 Jaroslav Větvička HA-K1-A7 Tatra 605 3.80 3:58.06 3.70 4:01.02 7:59.08

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. VOJVODÍK Ivan 1FAS(44.) 231 Vojvodík Ivan HA-K4-D4 Lada Samara 2.92 2:55.02 2.89 2:53.57 5:48.59

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. STEJSKAL Milan 1FAS(33.) 240 GMS RACING TEAM HA-K4-D5 Lada VFTS 2.69 2:32.78 2.86 2:34.35 5:07.13

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. SEDLÁČEK Michal 1FAS(35.) 241 GMS RACING TEAM HA-K4-D6 Fiat RITMO ABARTH 130TC 2.81 2:36.57 2.76 2:36.57 5:13.14

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. CHYTIL Ondřej 1FAS(18.) 200 Chytil Motorsport ACCR Czech Team HA-K5-E3 MTX 1-03 2.45 2:20.94 2.38 2:20.86 4:41.80
2. VOZDECKÝ Dominik 1FAS(24.) 296 Dominik Vozdecký HA-K5-E3 MTX 1-03 2.34 2:29.46 2.32 2:27.12 4:56.58

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. DOLEŽAL Lubomír 1FAS(22.) 252 dolezall@unet.cz HA-K5-E7 MTX 1-06 2.38 2:23.80 2.39 2:24.56 4:48.36

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. ZMEŠKAL Miloš 1FAS(21.) 253 Miloš Zmeškal HA-K5-E9 Ralt 032 2.22 2:22.97 2.24 2:22.73 4:45.70

Rank Driver Series # Nation Team Class Car 30m 100m 1-st RUN 30m 100m 2-nd RUN RUN
1. NOVÁK Marek 1FAS(15.) 336 Marek Novák Sprint Car-600 Honda CBR-RR 600 2.16 2:19.85 2.16 2:19.03 4:38.88
2. DLOUHÝ Petr 1FAS(34.) 339 Petr Dlouhý Sprint Car-600 Sprint Car Barracuda 2.29 2:34.86 2.29 2:32.85 5:07.71
3. KOTAŠKA Adam 1FAS(45.) 344 Adam Kotaška Sprint Car-600 Yamaha Kamikaz 3 2.53 2:35.35 3.59 3:16.78 5:52.13