On-line results

Ústecká 21, Ústí nad Orlicí (CZ), 25.08.2019 - Competition - Run 2
 
 
 
 
Class results
 
  
Rank Driver # Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. POPOVÁ Eliška 338 ELIŠKA POPOVÁ E1H-1400 Suzuki SWIFT 4.99 7.18 1:27.39 2:42.49 4.99 7.16 1:27.04 2:43.01 5:25.50
2. JANSA Emil 313 Avion Team E1H-1400 Fiat 127 Sport 4.98 7.26 1:32.50 2:50.72 4.91 7.13 1:33.28 2:53.93 5:44.65
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. STUDENÝ Lukáš 332 Alcore Motorsport E1H-Škoda ZAV Škoda 110R 4.11 5.98 1:16.66 2:21.31 4.03 5.90 1:15.85 2:20.95 4:42.26
2. PLEVA Martin 320 AMK Vrbno pod Pradědem E1H-Škoda ZAV Škoda 100 3.87 5.74 1:16.80 2:23.24 4.03 5.93 1:17.76 2:25.28 4:48.52
3. ŽÁK Josef 324 AMK ECCE Homo E1H-Škoda ZAV Škoda 100 3.86 5.69 1:18.29 2:26.84 3.93 5.82 1:20.19 2:29.87 4:56.71
4. KOČIŘÍK David 329 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H-Škoda ZAV Škoda Rapid 136 4.22 6.23 1:24.02 2:34.38 4.30 6.29 1:24.46 2:35.93 5:10.31
5. HIMMER Petr 330 Alcore Motorsport E1H-Škoda ZAV Škoda 130LR 4.26 6.30 1:28.43 2:43.64 4.27 6.30 1:27.54 2:43.16 5:26.80
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. HORT Martin 314 Martin Hort E1H-1600 Peugeot 106 4.42 6.17 1:14.72 2:16.35 4.38 6.22 1:14.44 2:16.53 4:32.88
2. KŘÍSTEK Jindřich 392 Křístek Jindřich E1H-1600 Honda Civic EK4 4.35 6.35 1:20.15 2:29.71 4.52 6.53 1:21.44 2:31.04 5:00.75
3. POPOV Georgi 348 GEORGI POPOV E1H-1600 Škoda Felicia PICK-UP FREE STYLE 4.62 6.68 1:22.07 2:32.47 4.64 6.71 1:22.34 2:31.70 5:04.17
4. ZOUFALY Karel 304 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H-1600 Škoda Felicia frestyle 4.38 6.21 1:24.02 2:35.74 4.28 6.12 1:23.64 2:34.24 5:09.98
5. ZOUFALÁ Martina 389 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1H-1600 Škoda Felicia 4.26 6.18 1:23.06 2:34.02 4.16 6.09 1:24.17 2:36.50 5:10.52
6. SVOBODA Libor 371 Libor Svoboda E1H-1600 Honda Civic 4.94 7.14 1:28.33 2:42.87 4.87 7.08 1:27.43 2:40.64 5:23.51
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. BOHÁČ Milan 398 Boháč Milan E1H-2000 Renault Clio 4.11 5.80 1:13.11 2:15.42 4.29 5.97 1:14.58 2:17.12 4:32.54
2. MÜLLER Lukáš 355 Alcore Motorsport E1H-2000 Škoda Octavia CUP 4.38 6.19 1:16.93 2:21.18 4.46 6.26 1:16.96 2:21.51 4:42.69
3. WINTER Jaroslav 369 AMK Ecce Homo Šternberk E1H-2000 Honda Civic 2,0 Type R 4.24 6.05 1:17.14 2:22.73 4.27 6.09 1:17.96 2:23.90 4:46.63
4. BORKOVEC David 382 David Borkovec E1H-2000 Škoda Fabia TDi 4.73 6.63 1:18.38 2:24.71 4.57 6.42 1:18.35 2:24.33 4:49.04
5. CHMELÍK Martin 351 PFEIFER MOTORSPORT s.r.o. E1H-2000 Renault Clio 4.57 6.56 1:21.47 2:27.65 4.77 6.73 1:21.31 2:26.68 4:54.33
6. FURIŠ Pavel 374 Alcore Motorsport E1H-2000 Peugeot 205 MI16 4.68 1:20.48 2:28.50 4.59 6.61 1:20.48 2:28.29 4:56.79
7. HÁJEK Marek 318 Marek Hájek E1H-2000 BMW 318is compact 4.55 6.60 1:24.09 2:37.06 4.70 6.72 1:24.40 2:37.69 5:14.75
8. KŘEPELKA Lukáš 74 Kv Motor Team s.r.o. E1H-2000 Peugeot 206 SRC 4.78 6.89 1:26.72 2:40.44 4.79 6.92 1:27.79 2:42.95 5:23.39
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ŽÁČEK Petr 383 Petr Žáček E1H+2000 Audi Sport Quattro S1 3.39 4.99 1:11.68 2:14.01 3.30 4.93 1:11.86 2:13.95 4:27.96
2. VYMĚTAL Lubomír 359 Lubomír Vymětal E1H+2000 BMW E46 4.23 5.88 1:12.92 2:15.54 4.25 5.92 1:14.04 2:16.90 4:32.44
3. KRÁMSKÝ Otakar 380 Bmw Team Krámský E1H+2000 BMW M3 4.04 5.78 1:17.30 2:22.61 3.93 5.66 1:16.73 2:22.11 4:44.72
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. GOLIS Jaroslav 322 AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2H-SS-1000 Formule Konig 3.44 5.03 1:20.08 2:30.44 3.47 5.05 1:20.99 2:31.21 5:01.65
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. BERGER Karel 326 Karel Berger E2H-SS-1400 Formula Konig E2 3.38 4.84 1:05.53 2:03.08 3.40 4.91 1:05.98 2:02.83 4:05.91
2. HLAVINKA Josef 315 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2H-SS-1400 Tomis 99-04 4.08 5.72 1:05.53 2:03.06 4.52 6.86 1:06.79 2:04.07 4:07.13
3. KOPEČEK Pavel 388 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2H-SS-1400 MTX 1-02 3.65 5.53 1:17.44 2:27.07 3.81 5.68 1:19.16 2:28.81 4:55.88
4. ZÁLESKÝ Radek 345 Radek E2H-SS-1400 MTX 1-02 4.12 6.18 1:23.61 2:34.57 4.08 6.11 1:24.21 2:35.38 5:09.95
5. KNAPEK Tomáš 399 Tomáš Knapek E2H-SS-1400 MTX Faster 3.95 5.96 1:26.08 2:42.63 4.05 5.95 1:24.76 2:38.30 5:20.93
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. HLAVINKA Josef 366 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2H-SS-2000 Lotus Opel 4.04 5.75 1:11.83 2:15.11 3.85 5.51 1:13.03 2:16.33 4:31.44
KOPEČEK Jiří 328 AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2H-SS-2000 Formule Opel Lotus 3.41 4.98 1:12.64 2:19.37 3.46 5.05 1:12.06 - DNF - - DNF -
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KACVINSKY Peter 808 Ambruz Racing N-2000 Honda Civic Type R 6.35 1:22.03 2:32.13 4.50 6.42 1:21.87 2:32.52 5:04.65
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. VAVŘINEC Tomáš 14 ACCR Czech CRC Team N+3000 Mitsubishi EVO IX 3.25 4.75 1:09.48 2:10.40 3.24 4.77 1:09.45 2:10.90 4:21.30
2. HOLÁN Ivo 33 Ivo Holán N+3000 Mitsubishi Lancer Evo 9 3.53 5.20 1:12.95 2:16.24 3.74 5.57 1:15.38 2:20.25 4:36.49
3. BENEŠ Oskar 32 Auto racing PM Praha N+3000 Mitshubishi Lancer evo X 3.91 5.57 1:14.63 2:17.81 3.65 5.29 1:14.70 2:19.15 4:36.96
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. TRNKA Jan 42 TRNKA JAN A-1400 Škoda FELICIA-VK 4.51 6.60 1:23.89 2:36.55 4.50 6.56 1:23.56 2:35.03 5:11.58
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ŠUTLAK Miroslav 816 šutlak miroslav A-2000 Škoda fabia s2000 3.83 5.49 1:13.37 2:16.27 3.66 5.32 1:13.05 2:30.15 4:46.42
2. MALÁ Kristýna 45 MJ Autosport A-2000 Renault CLIO RS 4.60 6.88 1:25.40 2:36.41 4.86 6.88 1:25.06 2:37.07 5:13.48
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. NEŠPOR Radoslav 50 Radoslav Nešpor GT+2000 Porsche GT3 997 Rallye 4.37 6.03 1:13.01 2:15.63 4.16 5.80 1:12.23 2:13.78 4:29.41
2. KMÍNEK Zdeněk 57 MJ Autosport GT+2000 Lamborghini Gallardo GT3 4.08 5.76 1:16.28 2:21.07 4.13 5.80 1:14.22 2:18.76 4:39.83
3. MALÝ Jaromír 6 MJ Autosport GT+2000 Nissan 350Z 4.42 6.22 1:16.67 2:21.55 4.93 6.75 1:17.26 2:22.15 4:43.70
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. STEJSKAL Bronislav 70 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1-1400 Škoda Felicia Kit-Car 4.25 6.14 1:17.77 2:23.54 4.22 6.11 1:19.06 2:25.38 4:48.92
2. MACHOVÁ Tereza 68 GMS RACING TEAM E1-1400 Suzuki Swift 5.26 7.15 1:21.09 2:27.86 4.25 6.04 1:20.60 2:27.28 4:55.14
3. KRŇÁK Jiří 100 Tomáš Chabr E1-1400 Škoda fabia 4.97 7.42 1:37.66 3:07.41 5.28 7.75 1:39.99 3:04.22 6:11.63
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. DOHNÁLEK Josef 69 AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1-1600 Citroen C2 VTS 4.18 5.88 1:12.12 2:13.76 4.28 5.99 1:12.25 2:13.09 4:26.85
2. ČAMBAL Mojmír 803 RS-team E1-1600 Citroen SAXO VTS 4.04 5.72 1:11.98 2:13.42 3.99 5.70 1:11.71 2:13.73 4:27.15
3. HRUBÝ Milan 72 GMS racing team E1-1600 Škoda Fabia FR16 4.29 6.10 1:16.15 2:20.11 4.40 6.21 1:15.18 2:19.11 4:39.22
4. MÁLKOVÁ Simona 67 Simona Málková E1-1600 Honda Civic VTEC 4.83 6.96 1:31.19 2:48.45 4.74 6.79 1:31.60 2:49.33 5:37.78
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MACH Jan 76 Jan Mach E1-2000 Škoda Octavia CUP 4.37 6.21 1:16.92 2:21.22 4.36 6.20 1:16.25 2:20.77 4:41.99
2. KŘIVKA Tomáš 64 Tomáš Křivka E1-2000 Renault CLIO SPORT 4.31 6.21 1:18.01 2:23.76 4.39 6.30 1:18.45 2:24.50 4:48.26
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. TRNĚNÝ Karel 817 Kamiro Racing ACCR Czech Team E1-3000 Škoda Fabia 3.46 4.93 1:05.19 2:00.94 3.63 5.07 1:05.30 2:00.88 4:01.82
2. SVOZIL Michal 77 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E1-3000 BMW M3 3.86 5.51 1:12.43 2:13.34 3.96 5.60 1:13.07 2:14.32 4:27.66
3. LOUBAL Lubomir 73 Lubomír Loubal E1-3000 VW Golf 4Tdi 5.71 6.67 1:14.98 2:18.96 5.01 6.93 1:15.12 2:24.70 4:43.66
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. CVRČEK Vieroslav 811 L Racingt team E1+3000 Škoda Fabia S2000 3.59 5.00 1:03.25 1:58.01 3.20 4.51 1:01.33 1:55.30 3:53.31
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. JEŽEK Radim 86 Radim Ježek E2-SH-1400 Škoda Felicie 4.30 6.26 1:23.01 2:35.67 4.35 6.29 1:24.19 2:36.99 5:12.66
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. OŠMERA Jiří 88 PFEIFER MOTORSPORT s.r.o. E2-SH-2000 VW Scirocco 4.07 5.75 1:12.10 2:14.57 4.13 5.82 1:12.16 2:13.50 4:28.07
2. THEIMER Jiří 82 L Racing Team E2-SH-2000 Peugeot 306 Maxi 4.08 5.76 1:13.69 2:16.95 4.16 5.85 1:14.13 2:16.57 4:33.52
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. RYBNÍČEK Marek 3 ACCR CZECH TEAM LIQUI MOLY E2-SH-3000 Mc F1 Evo 2019 3.94 5.41 1:03.45 1:58.06 4.12 5.53 1:03.53 1:57.81 3:55.87
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. SCHMITTER FREY Philippe 801 Schmitter Frey Philippe E2-SH+3000 Renault RS 01 4.07 5.64 1:10.87 2:07.71 4.63 6.51 1:07.20 2:05.74 4:13.45
2. KRAMPOTA Ivo 80 Ivo Krampota E2-SH+3000 Bmw M3 E-36 M3 3.75 5.26 1:07.40 2:07.65 3.65 5.19 1:06.77 2:05.91 4:13.56
3. FILLOVÁ Kristýna 96 KRTZ motorsport E2-SH+3000 Mitsubishi Black Evo 3.58 5.13 1:09.90 2:11.59 3.62 5.22 1:11.68 2:14.41 4:26.00
4. VITVER Vladimír 84 ACCR SVC GROUP Team E2-SH+3000 Audi TT-R DTM 3.68 5.16 2:20.96 3:18.73 3.87 5.39 1:04.04 2:00.16 5:18.89
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MLEJNEK Aleš 17 Aleš Mlejnek E2-SS-1400 Gloria C8F 3.21 4.61 1:03.61 1:59.03 3.45 4.86 1:04.31 2:00.86 3:59.89
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ZYGAR Klaus Alfred 805 Zygar Klaus Alfred E2-SS-1600 Van Diemen Kawasaki 4.17 5.96 1:15.23 2:18.51 3.97 5.66 1:15.14 2:19.30 4:37.81
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. VONDRÁK Martin 11 Martin Vondrák E2-SS-2000 Tatuus Formula Masters 3.07 4.42 59.70 1:52.61 3.14 4.49 1:00.47 1:53.14 3:45.75
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. BENEŠ Miloš 1 GMS RACING TEAM E2-SS-3000 Osella FA 30 3.34 4.60 55.74 1:44.64 3.54 4.80 55.48 1:45.07 3:29.71
2. SVOBODA Jiří 21 Nutrend ACCR Czech Team E2-SS-3000 Lola B03/51 3.75 5.16 1:03.46 1:58.35 3.81 5.19 1:03.35 1:57.84 3:56.19
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KRÁČMAR Zdeněk 18 AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK E2-SC-1400 Demon Car CM 1000 3.39 4.91 1:06.85 2:05.70 3.44 4.95 1:07.47 2:05.45 4:11.15
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. VONDRÁK Petr 25 Petr Vondrák E2-SC-2000 Osella PA21 S EVO 3.57 5.06 1:00.22 1:51.85 3.46 4.84 59.70 1:51.57 3:43.42
2. LISA Petr 16 Autoklub JV Sport Racing AČR E2-SC-2000 Norma M20FC 3.56 5.02 1:03.36 1:58.07 3.50 4.93 1:02.59 1:56.77 3:54.84
3. CHUDOBA Zdeněk 20 AMK Ecce homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-2000 Norma M20 F 3.29 4.74 1:02.79 1:57.69 3.40 4.85 1:02.78 1:58.13 3:55.82
4. SUROWKA Jaroslav 27 Jaroslav Surowka E2-SC-2000 Norma M20 3.34 4.76 1:02.98 1:58.52 3.51 4.97 1:05.04 2:06.56 4:05.08
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. PETIT Sebastien 800 Petit Sebastien E2-SC-3000 Norma M20 FC 3.11 4.36 55.04 1:44.22 3.17 4.38 54.45 1:42.83 3:27.05
2. JANÍK Václav 8 Nutrend ACCR Czech Team E2-SC-3000 Norma M20FC Turbo 3.65 5.02 57.35 1:47.45 3.47 4.78 57.26 1:47.19 3:34.64
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. JENSEN Anders 710 Anders Jensen HA-K1-A1 Saab 96 Sport 4.69 6.92 1:32.14 2:51.72 4.75 7.01 1:31.73 2:51.28 5:43.00
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ŠTĚRBA Josef 250 Josef Štěrba HA-K1-A2 Fiat ABARTH TC 1000 4.80 7.16 1:32.98 2:51.23 4.80 7.54 1:33.67 2:52.98 5:44.21
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KONICAR Vladimír 204 1a ACCR Czech Team HA-K1-A5 BMW 2002 4.64 6.58 1:21.96 2:30.94 4.55 1:21.19 2:30.22 5:01.16
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. VELEBNÝ Michal 244 Velebný Michal HA-K1-A7 Škoda SPORT 5.16 7.67 1:52.25 3:24.51 4.57 6.90 1:45.49 3:15.70 6:40.21
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MIKEŠ Jaroslav 704 ACCR Mikeš racing Czech Team HA-K2-B3 Škoda 130 RS 3.99 5.86 1:15.13 2:19.28 3.89 5.76 1:14.97 2:18.63 4:37.91
2. VONDRÁKOVÁ Michaela 706 Michaela Vondráková HA-K2-B3 Škoda 120 S 4.06 6.00 1:21.51 2:32.43 4.10 6.06 1:21.79 2:32.57 5:05.00
3. STRNAD Petr 203 Petr Strnad HA-K2-B3 Škoda 130rs 3.91 5.80 1:21.85 2:31.67 3.77 5.64 1:21.91 2:36.77 5:08.44
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MICHL Josef 211 Michl Motor ACCR Czech Team HA-K2-B6 Porsche 911 RS 3.53 5.25 1:13.72 2:18.50 3.52 5.24 1:14.70 2:20.05 4:38.55
2. PRATLONG Michel 501 Pratlong Michel HA-K2-B6 Mercedes Benz Coupe 350 SLC 5.04 7.52 1:41.88 3:06.23 5.17 7.64 1:40.73 3:06.49 6:12.72
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KUBÍČEK Jiří 711 SK Industretechnik ACCR Czech Team HA-K3-C1 Škoda 130 RS 3.97 5.81 1:15.22 2:19.68 4.23 6.27 1:15.69 2:20.04 4:39.72
2. BROŽ Robert 238 Robert Brož HA-K3-C1 Škoda 130 RS 4.05 6.04 1:20.93 2:30.53 4.02 6.02 1:20.32 2:29.37 4:59.90
3. INDRA Jindřich 705 ACCR Czech team Indra HA-K3-C1 Škoda 110L 4.27 6.42 1:23.39 2:34.98 4.33 6.51 1:22.71 2:33.24 5:08.22
4. MŇUK Radek 288 Radek Mňuk HA-K3-C1 Škoda 130 RS 4.06 6.01 2:22.04 3:52.14 4.00 5.93 1:22.41 2:31.72 6:23.86
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
FREUDENSCHUß Willi 731 Team Terschl Austria HA-K4-D3 BMW 320i 4.93 7.02 1:29.36 2:42.66 4.69 6.77 1:28.36 - DNF - - DNF -
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. STEJSKAL Milan 240 GMS RACING TEAM HA-K4-D5 Lada VFTS 4.48 6.35 1:18.91 2:25.69 6.24 8.18 1:21.87 2:29.80 4:55.49
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. SEDLÁČEK Michal 241 GMS RACING TEAM HA-K4-D6 Fiat RITMO ABARTH 130TC 4.19 6.05 1:19.15 2:27.50 4.16 5.98 1:19.77 2:28.44 4:55.94
2. NEUBAUER Herbert 818 Historic Racing Team Austria HA-K4-D6 Lancia Delta Integrale 3.65 5.48 1:21.60 2:31.04 3.80 5.67 1:20.09 2:29.98 5:01.02
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. CHYTIL Ondřej 200 Chytil Motorsport ACCR Czech Team HA-K5-E3 MTX 1-03 3.51 5.24 1:12.23 2:14.96 3.49 5.23 1:12.00 2:14.81 4:29.77
2. TYKAL Petr 285 SK INDUSTRIETECHNIK ACCR CZECH TEAM HA-K5-E3 MTX 1-03 3.68 5.44 1:13.55 2:17.13 3.64 5.39 1:12.89 2:15.97 4:33.10
3. VOZDECKÝ Dominik 296 Dominik Vozdecký HA-K5-E3 MTX 1-03 3.65 5.50 1:17.12 2:23.74 3.68 5.53 1:16.46 2:21.95 4:45.69
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. CHYTIL Martin 717 Martin HA-K5-E4 MTX 1-06B 4.12 6.08 1:19.20 2:26.24 4.10 6.11 1:19.82 2:27.07 4:53.31
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. GÄNSDORFER Aleš 275 ACCR CZECH MAVERICK TEAM HA-K5-E7 MTX 1-10 3.76 5.58 1:16.03 2:20.79 3.76 5.60 1:16.36 2:22.06 4:42.85
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ZMEŠKAL Miloš 253 Miloš Zmeškal HA-K5-E9 Ralt 032 3.72 5.70 1:12.89 2:14.67 3.64 5.34 1:12.36 2:16.09 4:30.76
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. NOVÁK Marek 336 Marek Novák Sprint Car-600 Honda CBR-RR 600 3.17 4.80 1:13.81 2:17.66 3.15 4.71 1:10.77 2:11.83 4:29.49
DLOUHÝ Petr 339 Petr Dlouhý Sprint Car-600 Sprint Car Barracuda 3.63 5.48 1:19.10 2:27.64 3.56 5.36 - DNF - - DNF -
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ANČÍK František 502 Lama Racing Division 1 BMW E36 4.18 5.92 1:10.21 2:12.10 4.19 5.91 1:10.27 2:11.84 4:23.94
2. ČIKOR Libuša 506 Maxmotorsport Division 1 Honda Civic Type R 4.86 7.05 1:28.26 2:44.71 6.74 1:26.57 2:41.65 5:26.36
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. HOLZER Christian 707 Historic Racing Team Austria HA-K1-A1 Steyr Puch 650 TR 4.12 6.21 1:24.73 2:37.44 4.08 6.17 1:24.34 2:37.13 5:14.57
2. DEUTSCH Bernhard 702 MSC-Rottenegg HA-K1-A1 Steyr Puch 650 TR 4.05 6.05 1:30.14 2:47.93 4.25 6.28 1:29.39 2:44.57 5:32.50
3. SEETHALER Alexander 713 HRTA HA-K1-A1 Steyr Puch 650 TR 4.54 6.83 1:33.13 2:53.21 4.50 6.78 1:33.93 2:53.48 5:46.69
4. MÜHLPARZER Gerhard 703 Gerhard Mühlparzer HA-K1-A1 Steyr Puch 650 TR 4.46 6.72 1:36.18 2:57.09 4.41 6.64 1:33.77 2:53.27 5:50.36
5. ESTERBAUER Johannes 714 Historic Racing Team Austria HA-K1-A1 Steyr Puch 650 TR 4.67 7.08 1:35.07 2:57.39 4.56 8.10 1:36.14 2:59.15 5:56.54
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. PAGLIARELLO Giovanni 726 Pagliarello Giovanni HA-K1-A2 Abarth 1000 Bialbero 4.86 7.28 1:39.79 3:02.77 5.03 7.79 1:41.00 3:04.03 6:06.80
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MÖSSLER Harald 701 Harald Mössler HA-K1-A7 Steyr Puch Bergspider 3.68 5.39 1:14.24 2:18.35 3.56 5.26 1:14.64 2:19.51 4:37.86
2. GLEISSNER Andreas 715 Gleissner Andreas HA-K1-A7 NSU Bergspider 3.93 5.71 1:14.92 2:20.04 4.13 5.92 1:15.77 2:21.22 4:41.26
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. PALMIERI Guiliano 719 Guiliano Palmieri HA-K2-B6 De Tomaso Pantera 3.57 5.34 1:11.57 2:14.22 3.70 5.56 1:12.50 2:15.06 4:29.28
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. DI FANT Ivan 716 Ivan Di Fant HA-K3-C1 Autobianchi A112 Abarth 5.05 7.29 1:26.46 2:40.77 4.86 7.07 1:26.23 2:40.06 5:20.83
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. CZAPKA Marian 729 Katrex Karolina Autosport HA-K3-C3 Porsche 928 4.20 5.90 1:15.05 2:18.58 4.32 6.21 1:15.11 2:17.91 4:36.49
2. PRANTL Reinhold 712 Reinhold Prantl HA-K3-C3 Porsche 911 Carrera RS 3.73 5.43 1:15.46 2:20.60 3.64 5.33 1:15.87 2:22.12 4:42.72
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. BENÍK Marcel 721 MTB Racing Team HA-K4-D2 BMW 320i 5.30 7.50 1:26.52 2:37.33 5.04 7.21 1:24.88 2:35.58 5:12.91
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. BONUCCI Uberto 723 Bonucci Uberto HA-K4-D8 Osella PA9/90 3.72 5.16 1:03.83 1:58.50 3.65 5.19 1:04.91 1:59.81 3:58.31
2. LOTTINI Piero 728 Bologna Corse HA-K4-D8 Osella PA9/90 3.78 5.46 1:05.54 2:01.68 3.85 5.44 1:06.22 2:03.96 4:05.64
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KMEŤ František 718 AUTOŠPORT KMEŤ HA-K5-E2 Metalex MTX 1-03 3.67 5.51 1:20.33 2:29.89 3.63 5.47 1:21.39 2:31.00 5:00.89
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. COLOTTO Gina 727 Bologna Corse HA-K5-E3 Formula Fiat Abarth FE033 3.48 5.23 1:16.92 2:22.28 3.52 5.24 1:16.31 2:22.07 4:44.35
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. KECSKÉSOVÁ Andrea 600 Opel Team Slovakia N-2000 Honda Civic Type-R 4.66 6.79 1:27.21 2:42.12 4.80 7.03 1:28.72 2:43.66 5:25.78
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. DERĎÁK Dávid 605 KESKO Racing E1-1400 Škoda Fabia 4.69 6.95 1:25.99 2:49.21 4.53 6.68 1:27.12 2:43.06 5:32.27
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. DUBÓCZI Jaroslav 602 Demo motorsport team E1-2000 Seat Leon Supercopa 4.45 7.10 1:11.38 2:10.66 4.29 5.99 1:10.52 2:10.32 4:20.98
2. KRIVAK Stanislav 601 Stanislav Krivak E1-2000 Peugeot 306 4.12 5.85 1:12.83 2:15.70 4.06 5.78 1:12.48 2:14.50 4:30.20
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. AMBRUZ Anna 807 Ambruz Racing N-2000 Honda Civic Type R 5.11 7.22 1:33.49 2:52.22 5.11 7.20 1:33.35 2:54.12 5:46.34
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. AMBRUZ Peter 806 Ambruz Racing N+3000 Mitsubishi LANCER EVO IX 3.32 4.91 1:10.99 2:12.40 3.31 4.89 1:11.53 2:14.83 4:27.23
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
PAVLÍK Denis 810 L Racing team A-1600 Peugeot 208 R2 Vti 4.28 6.06 1:15.53 2:20.31 4.22 6.02 - DNF - - DNF -
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. ČAMBÁLIK Bohumír 812 STRONG RACING TEAM A-2000 Honda CIVIC TYPE-R 4.22 6.03 1:15.75 2:21.42 4.24 6.09 1:17.51 2:23.46 4:44.88
  
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. MATUŠKA Martin 809 Martin Matuška E2-SS-1600 Intech FŠ 4.07 5.77 1:16.38 2:23.05 4.21 6.00 1:17.53 2:23.44 4:46.49
Rank Driver # Nation Team Class Car 50m 100m 2000m 1-st RUN 50m 100m 2000m 2-nd RUN RUN
1. JUHÁS Martin 814 AMBRUZ RACING E2-SS-2000 Tatuus FR2000 3.33 4.87 1:07.65 2:06.91 3.28 4.79 1:07.63 2:06.59 4:13.50