On-line results
' '

XXXIX. Zámecký vrch, Náměšť n. Oslavou (CZ), 19.07.2020 - Competition - Head 2
 
Overall    Class    Groups    Start list    Practice
 
Lady Trophy    Junior Trophy   
 
 
Group results
 
Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. MOTÁLEK Milan 0MREC(6.) 326
Komvet racing S1 Mitsubishi LANCER VII 2.88 5.97 46.40 1:08.43 2.91 6.04 46.52 1:08.66 2:17.09
2. ČEPIČKA Vlastimil 0MREC(16.) 302
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK S1 Mitsubishi Evo X 2.88 48.66 1:13.07 2.86 6.08 48.89 1:12.81 2:25.88
3. KAŠPAR Vilém 0MREC(17.) 8
VPKmotors S1 Škoda Fabia RS 3.81 7.22 49.32 1:13.05 3.92 7.46 49.64 1:13.01 2:26.06
4. GRUNTORÁD František 0MREC(23.) 344
Náměšť nad Oslavou S1 Škoda Octavia RS 3.54 7.14 49.78 1:14.22 3.66 7.26 49.92 1:14.61 2:28.83
5. HURY Radek 0MREC(25.) 369
HaD Racing S1 Ford Focus ST 3.98 7.66 50.21 1:14.67 3.88 7.55 50.49 1:15.16 2:29.83
6. HOUSKA Roman 0MREC(26.) 382
SPZ-Vysočina S1 BMW M3 3.57 7.08 51.04 1:15.76 3.59 7.09 49.98 1:14.21 2:29.97
7. ÁZSÓTH Ladislav 0MREC(28.) 388
LRT S1 Ford Focus 3.81 7.53 50.50 1:15.24 3.96 7.73 50.43 1:15.35 2:30.59
8. KRÁLÍK Adam 0MREC(29.) 355
Králíkteam S1 Citroen Saxo VTS 3.63 7.41 50.73 1:15.37 3.62 7.37 50.70 1:15.28 2:30.65
9. SEDLÁK Martin 0MREC(33.) 393
Bunny Hunter S1 Citroen Saxo Vts 3.92 7.42 50.70 1:15.44 3.94 7.42 51.99 1:16.30 2:31.74
10. MAĎAR Michal 0MREC(42.) 301
LRT S1 Ford Focus 4.02 7.92 52.57 1:17.71 3.90 7.85 53.66 1:18.85 2:36.56
11. FILÍPEK Martin 0MREC(43.) 399
nanodry.sk S1 Honda civic 4.00 7.99 53.72 1:18.71 4.04 8.01 53.04 1:18.05 2:36.76
12. BORKOVEC Jiri 0MREC(44.) 333
Namest nad Oslavou S1 Skoda Octavia RS 3.71 7.32 51.53 1:17.66 3.61 7.22 52.05 1:19.90 2:37.56
13. MASÁR Radovan 0MREC(57.) 397
NANODRY S1 Honda Civic 4.13 8.26 56.24 1:23.41 4.17 8.35 55.26 1:22.29 2:45.70
14. DOHNAL Josef 0MREC(58.) 322
Dohnal Motorsport S1 Citroen C2 4.15 8.46 56.09 1:23.37 4.03 8.17 55.46 1:22.72 2:46.09
15. BARTÚNEK Daniel 0MREC(63.) 332
RT Servis Car S1 Honda Civic 3.91 7.77 56.85 1:24.27 3.85 7.84 57.62 1:25.59 2:49.86
16. NEUSTUPA Aleš 0MREC(67.) 330
Ennoble racing team S1 Renault Clio RS 4.15 8.30 57.27 1:26.47 4.14 8.31 57.83 1:26.77 2:53.24
17. KAZDOVÁ Jana 0MREC(71.) 321
Dohnal Motorsport S1 Citroen C2 4.62 9.32 1:40.22 4.37 8.98 1:08.69 1:41.71 3:21.93

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. ŽÁČEK Petr 0MREC(7.) 411
LEGENDY HA1 Audi Sport Quattro S1 2.96 6.05 46.89 1:08.84 2.91 5.91 46.73 1:08.50 2:17.34
2. PIRKNER Markus 0MREC(8.) 425
Pirkner HA1 Volkswagen Scirocco 3.49 6.87 47.59 1:09.90 3.51 6.87 47.56 1:10.06 2:19.96
3. ŠPLÍCHAL David 0MREC(20.) 432
garage flora HA1 VW Golf GTI 3.66 7.14 49.32 1:14.45 3.67 7.15 49.01 1:13.75 2:28.20
4. HOMOLA Tomáš 0MREC(27.) 450
SPZ-Vysočina HA1 BMW E30 3.71 7.33 50.00 1:14.16 3.93 7.59 51.95 1:16.08 2:30.24
5. ZELENÝ Milan 0MREC(30.) 484
Historick Racing Club Jihlava HA1 Škoda 130LR 3.54 7.24 50.48 1:14.94 3.45 7.08 50.76 1:15.80 2:30.74
6. DORINSKÝ Lukas 0MREC(34.) 409
Star racing team HA1 VW golf mk2 3.64 7.53 52.03 1:17.80 3.61 7.32 50.14 1:14.33 2:32.13
7. SCHÜTZ Thomas 0MREC(39.) 521
MSC Mühlbach HA1 Renault 5 Alpine 3.73 7.61 52.29 1:18.09 3.73 7.61 51.79 1:17.46 2:35.55
8. HAIDN Franz 0MREC(45.) 410
MSC Mühlbach HA1 BMW E30 325ix 3.35 7.08 53.25 1:19.27 3.32 7.04 53.47 1:19.41 2:38.68
9. KRUŽÍK Josef 0MREC(46.) 434
Historik Racing Club Jihlava HA1 Škoda 130LR 3.47 7.24 53.14 1:19.31 3.61 7.42 53.07 1:19.45 2:38.76
10. NEUBAUER Herbert 0MREC(49.) 541
Historic Racing Team Austria HA1 Lancia Delta Integrale 16 3.22 6.71 54.68 1:20.51 3.20 6.70 54.10 1:21.37 2:41.88
11. MALEŇÁK Dusan 0MREC(52.) 426
DVDV Racing team HA1 Škoda 130LR/H 3.73 7.81 56.30 1:23.02 3.69 7.74 52.88 1:19.60 2:42.62
12. ŤAHÚR Ondřej 0MREC(54.) 428
Martínkovice motors team HA1 Škoda Favorit 3.98 7.86 55.88 1:23.12 4.13 8.06 55.27 1:22.04 2:45.16
13. FURIŠ Filip 0MREC(59.) 412
Alcore Motorsport HA1 Peugeot 205 GTI 4.11 8.52 56.30 1:24.15 3.88 7.95 55.73 1:23.69 2:47.84
14. FURIŠ Karel 0MREC(62.) 470
Alcore Motorsport HA1 Peugeot 205 GTI 3.91 8.09 57.50 1:24.91 4.09 8.39 57.04 1:24.73 2:49.64
15. BRŮŽA Tomáš 0MREC(65.) 445
VPKmotors HA1 Ford Fiesta 4.36 8.79 57.76 1:25.45 4.15 8.52 57.21 1:25.11 2:50.56
16. KIML ML. Jiří 0MREC(66.) 510
Auto Classic Club Brno HA1 Škoda 120 LS 3.93 8.11 57.90 1:26.38 3.88 8.12 57.58 1:25.09 2:51.47
17. JANSA Emil 0MREC(69.) 500
Avion Team HA1 Fiat 127 sport 4.22 8.54 1:01.66 1:33.06 4.16 8.45 1:01.56 1:32.12 3:05.18

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. PROMOK Stefan 0MREC(3.) 107
Drift Team Pongau E1 Mitsubishi EVO8 2.74 5.26 42.42 1:02.97 2.91 5.62 43.12 1:03.86 2:06.83
2. PAILER Felix 0MREC(4.) 141
SKI Modřice / Mad Racing Power E1 Lancia Delta Integrale 2.83 5.50 44.76 1:04.85 2.80 5.37 43.51 1:04.67 2:09.52
3. KOLBÁBEK Radek 0MREC(5.) 7
LRT-Profi-Performance E1 Ford Sierra 4000 2.83 5.83 44.76 1:06.46 2.85 5.86 44.89 1:07.10 2:13.56
4. ŽÁČEK Michal 0MREC(9.) 6
Žáček E1 BMW 130i 3.65 7.08 47.02 1:10.36 3.46 6.85 47.22 1:10.17 2:20.53
5. MAIER Helmut 0MREC(10.) 145
H+R Spezialfedern E1 VW Spiess-Golf 3.58 6.74 47.71 1:10.93 3.71 6.88 48.16 1:11.05 2:21.98
6. BORKOVEC David 0MREC(12.) 272
CarLab Drásov E1 Skoda Fabia TDi 3.75 7.11 48.84 1:11.63 3.81 7.14 48.19 1:11.14 2:22.77
7. MACEK Vojtěch 0MREC(18.) 150
Advantage Motorsport Bruntál E1 Škoda 110 R 3.30 6.75 49.25 1:13.60 3.31 6.76 48.59 1:13.02 2:26.62
8. ŽÁK Josef 0MREC(19.) 103
Žák E1 Škoda Š100 3.33 6.80 48.97 1:13.27 3.29 6.71 49.45 1:13.44 2:26.71
9. VRÁTIL Pavel 0MREC(21.) 242
CoraHB Historic Racing Club Ji E1 Opel Kadett Gsi 16VT 3.56 7.01 49.48 1:14.34 3.62 7.08 49.55 1:14.12 2:28.46
10. KAWULOK Jiří 0MREC(22.) 121
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1 BMW E30 3.53 6.91 50.60 1:14.41 3.49 6.91 50.20 1:14.36 2:28.77
11. KREJČÍ Bohuslav 0MREC(24.) 115
KR pro Škoda historik E1 Škoda Rapid 130 RH 3.23 6.75 49.61 1:14.88 3.31 6.85 49.12 1:14.11 2:28.99
12. HAVIGER Milan 0MREC(31.) 202
Haviger Motors E1 Honda Type R 3.76 7.30 51.51 1:15.43 3.80 7.37 51.57 1:15.89 2:31.32
13. ŠRAHŮLEK Petr 0MREC(32.) 173
JP Motorsport E1 Škoda 130RS Evo I 3.23 6.68 50.37 1:15.66 3.35 6.82 50.57 1:15.79 2:31.45
14. STEJSKAL Bronislav 0MREC(35.) 222
Czech-Pro Motorsport E1 Škoda Felicia Kit-Car 3.90 7.55 51.79 1:16.70 3.81 7.46 51.51 1:16.73 2:33.43
15. DOBRÝ Petr 0MREC(36.) 122
Metalbend E1 BMW Compact 4.00 7.40 51.36 1:16.83 3.97 7.38 51.50 1:16.76 2:33.59
16. STODOLA Petr 0MREC(37.) 182
Weslay racing team E1 Honda CRX 3.51 7.12 50.84 1:16.01 3.57 7.21 52.85 1:17.87 2:33.88
17. VAVROCH Petr 0MREC(38.) 227
HURICANE E1 Volkswagen POLO FOX 3.77 7.33 51.32 1:17.04 3.75 7.35 51.94 1:17.38 2:34.42
18. KOPIŠTĚ Jaroslav 0MREC(40.) 218
Hobby racing team Kutná Hora E1 Škoda 120 S Rallye 3.67 7.40 52.01 1:17.76 3.60 7.33 52.36 1:18.20 2:35.96
19. PŘENOSIL Miroslav 0MREC(41.) 181
LPGpower E1 Škoda 130 RS 3.30 6.79 52.14 1:17.50 3.25 6.72 52.75 1:18.86 2:36.36
20. ORAVEC David 0MREC(47.) 111
Skalda Racing E1 Škoda Fabia 3.88 7.77 53.57 1:20.16 3.67 7.47 52.53 1:18.86 2:39.02
21. POSPÍCHAL Jakub 0MREC(48.) 212
Historic Racing Club Jihlava E1 Škoda Octavia 3.78 7.43 53.61 1:19.81 3.81 7.46 54.31 1:21.19 2:41.00
22. HORNÍČEK Filip 0MREC(50.) 250
F.H. Racing E1 Škoda Felicia 3.89 7.89 53.45 1:21.20 3.89 7.85 53.51 1:20.84 2:42.04
23. KURBEL Pavol 0MREC(51.) 120
KOVOMK E1 Škoda 120L 3.77 7.62 55.02 1:20.90 3.58 7.42 54.66 1:21.16 2:42.06
24. MELŠA Radek 0MREC(53.) 235
TRT Polička E1 Toyota MR2 3.57 7.51 54.29 1:21.11 3.65 7.65 55.17 1:22.28 2:43.39
25. SIKORA Miroslav 0MREC(55.) 233
R.D.L. Servis E1 Škoda Felicia 3.96 7.82 54.97 1:22.84 3.85 7.72 54.60 1:22.33 2:45.17
26. SLÁDEK Lukáš 0MREC(56.) 158
Lukas racing team E1 Peugeot 206GTI 3.99 8.09 55.76 1:23.10 3.74 7.79 55.18 1:22.11 2:45.21
27. VÁNA Jan 0MREC(60.) 156
Alfa Romeo Luigi Team E1 Alfa Romeo 156 3.95 7.64 57.28 1:24.89 4.10 7.81 56.19 1:23.03 2:47.92
28. POSPÍCHAL Patrik 0MREC(61.) 295
Historic Racing Club Jihlava E1 Škoda Octavia 4.21 8.02 58.61 1:25.46 3.85 7.53 56.63 1:23.84 2:49.30
29. EDER Erich 0MREC(68.) 130
Erich Eder E1 VW 2000 3.51 6.68 46.54 1:09.06 3.52 6.63 1:04.67 1:44.47 2:53.53
30. ŠTOURAČ Michal 0MREC(70.) 118
Michal Štourač E1 Ginetta G50 gtr 4.17 29.68 1:45.28 3.57 7.00 55.51 1:22.66 3:07.94

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. PETIT Sébastien 0MREC(1.) 14
Team PETIT E2/C Nova Np 01 - 4 Engine Hon 3.16 5.83 36.28 53.20<TR 2.56 4.79 35.03 51.92<TR 1:45.12
2. MADRIAN Ferdinand 0MREC(2.) 3
SKI Modřice / Mad Racing Power E2/C Norma M20FC 3.15 5.81 42.02 1:01.25 3.46 6.06 42.54 1:02.53 2:03.78
3. OSLADIL Jan 0MREC(11.) 21
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2/C Formule Opel Lotus 3.23 6.58 48.27 1:11.00 3.32 6.65 48.27 1:11.44 2:22.44
4. LANGER Pavel 0MREC(13.) 24
GT2 Motorsport E2/C Autola 1/04 3.55 6.97 48.01 1:11.05 3.73 7.16 48.41 1:11.86 2:22.91
5. KOPECEK Jiří 0MREC(14.) 38
AMK Ecce home Šternberk v UAMK E2/C Opel Lotus 2.0 3.14 6.20 48.18 1:11.88 3.08 6.26 48.28 1:11.66 2:23.54
6. WEIL David 0MREC(15.) 55
JS Racing z.s. E2/C MTX Faster 3.23 6.42 49.17 1:12.53 3.19 6.33 48.53 1:11.58 2:24.11
7. GYÖRGY Petr 0MREC(64.) 12
Advantage Motorsport Bruntál E2/C Formule König 3.13 6.02 1:15.90 1:40.27 3.09 5.91 47.57 1:09.92 2:50.19

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. KOMÁREK David 1FAS(4.) 21
KRTZ motorsport Skupina 1 Mc F1 EVO 3.15 5.61 38.58 56.87 4.66 7.78 48.71 1:07.96 2:04.83
2. KRAMPOTA Ivo 1FAS(17.) 53
Ivo Krampota Skupina 1 BMW M3 E-36 3.45 6.24 44.61 1:05.62 3.94 7.34 52.44 1:14.96 2:20.58
3. GRÜNER František 1FAS(29.) 170
František Grüner Skupina 1 BMW 340i 3.46 6.61 46.12 1:07.86 4.27 8.25 57.08 1:19.23 2:27.09

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. FILLOVA Kristyna 1FAS(12.) 96
KRTZ motorsport Skupina 2 Mitsubishi Black 9 2.78 5.50 44.64 1:05.45 3.12 6.31 49.42 1:10.55 2:16.00
2. BENEŠ Oskar 1FAS(15.) 60
Ennoble Racing klub Skupina 2 Ford Fiesta 2.87 44.43 1:05.30 3.39 6.57 50.51 1:12.30 2:17.60
3. KOTEK Pavel 1FAS(27.) 73
AMK Ecce Homo v ÚAMK Skupina 2 BMW M3 3.92 7.10 47.40 1:09.99 4.74 8.34 53.70 1:16.84 2:26.83
4. KMÍNEK Zdeněk 1FAS(36.) 57
MJ Autosport Skupina 2 Lamborghini Gallardo GT3 3.07 6.13 47.17 1:09.20 4.11 8.13 57.58 1:20.46 2:29.66
5. JERMAN Martin 1FAS(38.) 55
Liqui Moly Racing Team v AČR Skupina 2 Lamborghini Huracan GT3 3.30 6.19 47.83 1:10.06 3.81 7.53 57.91 1:21.46 2:31.52

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. VAVŘINEC Tomáš 1FAS(11.) 19
ACCR Czech CRC Team Skupina 3 Mitsubishi EVO IX 3.06 5.90 44.53 1:05.75 3.34 6.59 48.16 1:09.69 2:15.44
2. DOHNÁLEK Josef 1FAS(19.) 14
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Skupina 3 Citroen C2 VTS 3.70 7.00 46.15 1:08.14 4.26 7.91 50.59 1:12.93 2:21.07

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. OŠMERA Jiří 1FAS(25.) 88
Jiří Ošmera Skupina 4 VW Scirocco 3.68 6.95 46.09 1:08.45 4.36 8.12 53.83 1:17.58 2:26.03
2. LOUBAL Lubomír 1FAS(31.) 37
Lubomír Loubal Skupina 4 VW Golf4 TDi DSG 4.45 7.86 48.89 1:11.79 4.52 8.10 52.51 1:15.39 2:27.18
3. MALÝ Jaromír 1FAS(43.) 61
MJ Autosport Skupina 4 Nissan 350 Z Fairlady 3.80 7.21 48.42 1:11.76 5.03 8.79 56.52 1:21.04 2:32.80
4. KOZAR Yevhen 1FAS(51.) 30
Yevhen Kozar Skupina 4 Renault Megane RS 4.50 8.07 52.03 1:15.70 5.18 9.11 58.59 1:23.83 2:39.53

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. MEIXNER Richard 1FAS(24.) 77
Richard Meixner Skupina 5 Renault Clio cup 4.25 7.90 48.10 1:10.62 4.52 8.22 51.49 1:14.96 2:25.58

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. BENEŠ Miloš 1FAS(1.) 1
GMS Racingteam E2-SS Osella FA 30 2.90 5.24 36.24 53.28=TR 4.17 7.59 45.15 1:03.83 1:57.11
2. SVOBODA Jiří 1FAS(10.) 15
Nutrend ACCR Czech Team E2-SS Lola B03/51 3.16 5.81 42.09 1:00.90 4.48 8.17 54.47 1:14.46 2:15.36
3. KRAKOVIČ Radek 1FAS(13.) 22
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SS Fiks 09RK 3.04 5.98 42.64 1:03.66 3.67 7.06 50.64 1:12.70 2:16.36

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. JANÍK Václav 1FAS(2.) 2
Nutrend ACCR Czech Team E2-SC Norma M20FC Turbo 2.89 5.33 38.73 56.36 3.91 6.75 43.89 1:01.91 1:58.27
2. TRNKA Petr 1FAS(3.) 20
ACCR CZECH TRNKA RACING TEAM E2-SC Ligier JS53 EVO2 LRM 2.91 5.50 39.22 57.66 3.66 6.50 44.06 1:03.16 2:00.82
3. ŠPALEK Jiří 1FAS(5.) 24
KRTZ Motorsport E2-SC Norma M20F EVO 2.88 5.29 39.39 57.94 4.70 8.03 48.62 1:07.48 2:05.42
4. SURÓWKA Jaroslav 1FAS(6.) 8
JS Racing z.s. E2-SC Norma M20 2.96 5.76 41.83 1:02.10 3.65 6.82 46.97 1:07.40 2:09.50
5. CHUDOBA Zdeněk 1FAS(7.) 5
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC Norma M20 F 2.94 5.56 41.80 1:01.87 4.35 7.46 48.35 1:07.97 2:09.84
6. NECKÁŘ Libor 1FAS(8.) 12
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC Ligier JS53 EVO330 2.85 5.43 42.05 1:01.53 3.82 6.92 49.70 1:09.70 2:11.23
7. NOVICKÝ Michal 1FAS(9.) 16
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC Ligier JS49 Honda 3.03 5.73 43.94 1:04.28 3.82 6.94 47.47 1:08.27 2:12.55
8. KRÁČMAR Zdeněk 1FAS(14.) 6
AMK Ecce Homo Štěrnberk v ÚAMK E2-SC Demon Car CM 1000 2.92 5.71 43.09 1:04.28 4.36 7.82 51.79 1:13.13 2:17.41
9. DĚDEK David 1FAS(16.) 23
Nutrend ACCR Czech Team E2-SC Norma M20FC 3.04 5.82 42.72 1:03.66 4.53 8.14 1:15.99 2:19.65

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. TÁBORSKÝ Radovan 1FAS(40.) 202
GMS Racing Team HA-K2 Fiat 128 Rally 3.65 7.18 48.89 1:13.95 3.75 7.27 51.65 1:18.01 2:31.96

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. STEJSKAL Milan 1FAS(60.) 240
GMS Racing Team HA-K4 Lada VFTS 4.05 7.69 52.49 1:18.04 4.24 7.89 59.17 1:28.33 2:46.37
2. MÁLKOVÁ Simona 1FAS(64.) 211
Simona Málková HA-K4 Honda Civic VTEC 4.01 8.25 1:02.24 1:32.12 4.06 8.31 1:05.11 1:36.21 3:08.33

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. ZMEŠKAL Miloš 1FAS(35.) 253
Miloš Zmeškal HA-K5 Ralt RT 32 3.05 5.96 47.52 1:10.01 3.38 6.57 54.48 1:19.22 2:29.23
2. TYKAL Petr 1FAS(37.) 233
SK INDUSTRIETECHNIK ACCR CZECH HA-K5 MTX 1-03 3.15 6.60 47.57 1:11.51 3.30 6.74 53.63 1:19.72 2:31.23
3. VOZDECKÝ Dominik 1FAS(42.) 296
Dominik Vozdecký HA-K5 Mtx 1-03 MTX 1-03 3.19 6.75 48.89 1:13.67 3.43 7.00 52.40 1:18.55 2:32.22
4. HELIGR Jaroslav 1FAS(63.) 227
Jaroslav Heligr HA-K5 MTX 1-01 4.13 8.30 58.71 1:26.08 4.50 8.87 1:05.77 1:35.30 3:01.38

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. HORT Martin 1FAS(22.) 344
Martin Hort E1H Peugeot 106 3.87 7.16 47.68 1:11.01 3.99 7.32 1:12.82 2:23.83
2. BEJDA Vojtěch 1FAS(26.) 341
Vojtěch Bejda E1H Škoda Octavia Cup 4.00 7.49 47.47 1:10.07 4.36 8.02 53.52 1:16.50 2:26.57
3. DOBEŠ Václav 1FAS(28.) 370
Václav Dobeš E1H Škoda Favorit 3.88 7.30 48.81 1:12.87 3.92 7.27 49.92 1:14.14 2:27.01
4. FILIPÍN Jiří 1FAS(30.) 302
Jiří Filipín E1H Suzuki Swift GTi 3.49 6.79 46.89 1:10.02 3.66 7.00 52.60 1:17.12 2:27.14
5. MACHOVÁ Tereza 1FAS(32.) 318
GMS Racing Team E1H Suzuki Swift 3.60 6.79 48.47 1:12.10 3.76 7.09 50.54 1:15.45 2:27.55
6. PLEVA Martin 1FAS(33.) 320
Automotoklub Vrbno v AČR E1H Škoda 100 3.35 6.97 49.15 1:13.16 3.39 7.05 51.43 1:15.64 2:28.80
7. BOHÁČ Milan 1FAS(34.) 398
Boháč Milan E1H Renault Clio 3.71 6.83 47.14 1:09.75 3.98 7.61 55.96 1:19.31 2:29.06
8. NASTOUPIL Lukaš 1FAS(39.) 399
Lukaš Nastoupil E1H Honda CRX 3.95 7.46 48.88 1:12.70 4.41 8.09 53.89 1:19.14 2:31.84
9. MÜLLER Lukáš 1FAS(41.) 355
Alcore motorsport E1H Škoda Octavia CUP 3.76 7.13 48.38 1:11.55 4.16 7.84 55.59 1:20.51 2:32.06
10. WINTER Jaroslav 1FAS(44.) 369
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Honda Civic 2,0 Type R 3.70 7.22 49.47 1:13.07 3.84 7.53 55.51 1:20.41 2:33.48
11. OSLADIL Jan 1FAS(46.) 306
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Škoda Pickup Freestyle 3.76 7.26 52.33 1:18.13 4.01 7.63 53.33 1:18.91 2:37.04
12. HEJL Vladimír 1FAS(48.) 356
Alcore motorsport E1H Škoda Octavia CUP 3.98 7.57 50.62 1:15.83 4.19 7.91 55.91 1:22.07 2:37.90
13. VYMĚTAL Lubomír 1FAS(49.) 359
Lubomír Vymětal E1H BMW M3 E46 3.87 7.13 50.03 1:12.55 4.02 7.77 59.99 1:25.45 2:38.00
14. ŠPILKA Michal 1FAS(50.) 333
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Škoda Felicia pick-up Fre 3.79 7.61 52.59 1:18.40 3.98 7.84 54.48 1:20.96 2:39.36
15. ZOUFALÁ Martina 1FAS(52.) 389
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Škoda Felicia 3.66 7.43 53.34 1:19.85 3.89 7.71 53.85 1:20.94 2:40.79
16. HIMMER Petr 1FAS(54.) 330
Alcore motorsport E1H Škoda 130LR 3.47 7.52 53.62 1:19.46 3.59 7.51 55.41 1:21.75 2:41.21
17. ŠUSTR Miloslav 1FAS(55.) 325
Alcore motorsport E1H Škoda Favorit 3.81 7.39 51.01 1:15.60 4.49 8.53 58.84 1:25.80 2:41.40
18. MÜLLER Michal 1FAS(56.) 334
Alcore motorsport E1H Škoda 100 4.40 8.08 54.14 1:19.49 3.77 7.32 2:19.32 1:23.37 2:42.86
19. ZOUFALÝ Karel 1FAS(59.) 304
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Škoda Felicia Pick-UP Fre 3.99 7.69 54.92 1:21.64 4.36 8.20 57.35 1:24.58 2:46.22
20. HRADIL Vladimír 1FAS(62.) 350
Vladimír Hradil E1H Škoda 110R 3.68 7.51 55.60 1:21.36 3.75 7.66 1:01.67 1:30.31 2:51.67
21. KLIMEŠ Lukáš 1FAS(65.) 390
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E1H Ford Puma 3.83 7.89 1:02.14 1:34.71 4.23 8.57 1:07.75 1:40.54 3:15.25

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. HLAVINKA Josef 1FAS(18.) 315
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2H-SS Tomis 99-04 3.23 6.06 42.24 1:02.81 4.76 8.31 56.40 1:17.96 2:20.77
2. STUDENÝ Lukáš 1FAS(21.) 322
Alcore motorsport E2H-SS Formule Gloria 3.05 6.07 44.11 1:06.06 3.79 7.07 54.03 1:17.17 2:23.23
3. HLAVINKA Josef 1FAS(23.) 366
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2H-SS Lotus Opel 3.34 6.34 44.37 1:05.90 4.20 8.40 55.98 1:19.37 2:25.27
4. BENŠ Radim 1FAS(47.) 373
Radim Benš E2H-SS Formule König 3.31 6.66 49.34 1:13.03 4.04 8.18 59.45 1:24.77 2:37.80
5. ŠÁLEK Jan 1FAS(57.) 335
Alcore motorsport E2H-SS Estonia 21 3.31 6.80 49.13 1:14.07 4.22 8.18 1:01.90 1:29.19 2:43.26
6. KNAPEK Tomáš 1FAS(58.) 308
JS Racing E2H-SS MTX Faster 3.30 6.73 52.08 1:17.23 4.37 8.32 1:00.11 1:26.09 2:43.32
7. KOPEČEK Pavel 1FAS(61.) 388
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2H-SS Mtx 1-02 Formule Easter 3.23 7.04 53.38 1:20.40 4.14 8.39 1:02.54 1:30.09 2:50.49

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. HEDA Jiří 1FAS(53.) 300
Alcore motorsport E2H-SC Lola 598 3.52 7.20 50.19 1:15.27 4.08 8.05 58.97 1:25.71 2:40.98

Rank Driver Series # Nation Team Group Car 50m 100m 1270m Head1 50m 100m 1270m Head2 RUN
1. NOVÁK Marek 1FAS(20.) 336
Junior Moto Servis Sprint Car Honda CBR-RR 600 2.71 5.71 45.57 1:08.35 3.91 7.14 52.13 1:14.65 2:23.00
2. DLOUHÝ Petr 1FAS(45.) 339
Petr Dlouhý Sprint Car Sprint Car Barracuda 3.09 6.58 50.83 1:15.27 3.64 7.18 55.56 1:20.80 2:36.07