On-line results
 
40. EcceHomo 2021, Šternberk (CZ), 30.05.2021 - Competition - Head 2
 
 
Overall    Class    Groups    Categs    Start list    Practice
 
 
 
Last 5 competitors in Finish
 
Rank Driver # Nation Class Heat1 Heat2 RUN
1. MERLI Christian 1
D/E2-SS-3000 2:41.56 2:39.88<TR 5:21.44
7. BORMOLINI Fausto 2
D/E2-SS-3000 2:53.02 3:02.32 5:55.34
5. DEGASPERI Diego 3
D/E2-SS-3000 2:50.48 2:46.94 5:37.42
11. NAPIONE Renzo 4
D/E2-SS-3000 3:09.26 3:07.32 6:16.58
4. BENEŠ Miloš 5
D/E2-SS-3000 2:48.40 2:45.66 5:34.06
MORE >>
 
End Race at 16:25
 
Absolute results
 
Rank Driver # Nation Team Class Car 20m 100m 5200m km/h Heat1 20m 100m 5200m km/h Heat2 RUN Gap
1. MERLI Christian 1
Christian Merli D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek LRM 1.61 4.03 1:48.97/233 2:41.56 1.67 4.09 1:47.80/238 2:39.88<TR 5:21.44 v=174.71
2. FAGGIOLI Simone 14
Best Lap SSD CN/E2-SC-3000 Norma Bardahl M20 FC 1.59 3.86 1:49.39/231 2:41.61 1:47.98/231 2:40.30 5:21.91 +0.47
3. TRNKA Petr 15
ACCR Czech Trnka Racing Team CN/E2-SC-3000 NORMA M 20 FC Mugen 1.70 4.10 1:52.22/223 2:46.60 1:51.95/222 2:45.94 5:32.54 +11.10
4. BENEŠ Miloš 5
GMS Racing Team D/E2-SS-3000 Osella FA 30 1.76 4.20 1:53.79/228 2:48.40 1.70 4.10 1:51.39/228 2:45.66 5:34.06 +12.62
5. DEGASPERI Diego 3
Diego Degasperi D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek 1.85 4.33 1:54.08/228 2:50.48 1.97 4.46 1:52.49/223 2:46.94 5:37.42 +15.98
6. PETIT Sebastien 16
Sebastien Petit D/E2-SS-3000 Nova NP01-2 1.63 4.06 1:54.92/206 2:52.49 1:54.74/209 2:51.87 5:44.36 +22.92
7. BORMOLINI Fausto 2
Fausto Bormolini D/E2-SS-3000 Reynard 2Kl 1.67 4.05 1:55.96/216 2:53.02 1.65 4.13 1:54.56/222 3:02.32 5:55.34 +33.90
8. VÍTEK Petr 17
Climart Racing Team CN/E2-SC-3000 Osella PA 30 1.88 4.67 2:03.97/214 3:01.34 1.86 2:00.98/212 2:59.85 6:01.19 +39.75
9. VONDRÁK Martin 12
Martin Vondrák D/E2-SS-2000 Tatuus Formula Masters 1.68 4.33 2:05.64/193 3:06.96 1.64 4.26 2:04.36/193 3:05.26 6:12.22 +50.78
10. JANÍK Václav 7
Nutrend Accr Czech Team D/E2-SS-3000 Lola B03/51 1.87 4.48 2:04.38/194 3:07.08 1.79 4.36 2:03.41/191 3:05.15 6:12.23 +50.79
11. NAPIONE Renzo 4
Renzo Napione D/E2-SS-3000 Reynard K02 1.81 4.30 2:04.95/200 3:09.26 1.70 4.17 2:03.47/204 3:07.32 6:16.58 +55.14
12. MICHL Dan 30
Michl ACCR Team Group 1 Lotus Elise 1.72 4.23 2:07.18/207 3:10.60 1.72 4.23 2:06.05/207 3:08.93 6:19.53 +58.09
13. MADRIAN Ferdinand 18
Ambruz Racing CN/E2-SC-3000 Norma M20 FC 1.85 4.46 2:09.81/172 3:16.96 1.81 4.40 2:06.54/177 3:13.28 6:30.24 +1:08.80
14. "DUBAI" 34
Berg Monster Team Group 2 Mitsubishi Lancer Evo Berg Monster 1.53 4.03 2:10.38/206 3:15.97 1.60 4.07 2:08.75/211 3:14.32 6:30.29 +1:08.85
15. WALDY JR Hermann 11
MSC Rottenegg D/E2-SS-2000 Formel Tatuus Master 1.83 4.43 2:10.91/191 3:17.86 1.77 4.40 2:08.51/194 3:14.35 6:32.21 +1:10.77
16. BRATSCHI Ronnie 29
Eventseelisberg Group 1 Mitsubishi Evo VII RS 1.52 4.03 2:08.20/214 3:12.33 1.59 4.04 2:16.70/212 3:21.51 6:33.84 +1:12.40
17. HLAVINKA JR Josef 104
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-1400 Tomis 99-04 1.88 4.84 2:14.96/178 3:21.62 1.86 4.67 2:12.75/180 3:18.50 6:40.12 +1:18.68
18. NECKÁŘ Libor 24
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-2000 Ligier JS 53 Evo 2 1.74 4.54 2:16.00/176 3:24.67 1.58 4.17 2:10.90/181 3:17.74 6:42.41 +1:20.97
19. SVOBODA Jiří 8
Nutrend - Jantar Team D/E2-SS-3000 Lola B02/50 2.24 5.70 2:18.13/184 3:26.98 1.92 4.55 2:11.64/188 3:17.67 6:44.65 +1:23.21
20. KRAMPOTA Ivo 32
Ivo Krampota Skupina 1 BMW M3 E36 2.07 5.04 2:16.33/190 3:23.74 2.03 4.94 2:14.31/0 3:21.31 6:45.05 +1:23.61
21. CHUDOBA Zdeněk 26
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-2000 Norma M 20 F 1.70 4.79 2:24.24/170 3:33.75 1.67 4.34 2:09.85/182 3:14.44 6:48.19 +1:26.75
22. MLEJNEK Aleš 22
Aleš Mlejnek CN/E2-SC-2000 Norma M 20 1.70 4.55 2:16.61/172 3:23.41 1.74 4.59 2:18.11/171 3:25.11 6:48.52 +1:27.08
23. JERMAN Martin 33
Liqui Moly Racing Team T-Skupina 2 Lamborghini Huracán GT3 1.80 4.74 2:15.93/199 3:27.03 1.84 4.64 2:12.64/199 3:21.57 6:48.60 +1:27.16
24. SCHAGERL Karl 31
MSC Muehlbach am Hochkönig Group 1 VW Golf Rallye TFSI-R 1.58 4.13 2:10.38/178 3:17.23 1.58 4.06 2:15.97/158 3:32.39 6:49.62 +1:28.18
25. MILOŇ Jan 35
Jantar Team Group 2 Škoda Fabia R5 1.48 3.96 2:15.01/178 3:25.66 1.46 4.02 2:13.68/179 3:24.71 6:50.37 +1:28.93
26. DĚDEK David 21
Nutrend Accr Czech Team CN/E2-SC-2000 Norma M 20 FC 1.60 4.25 2:29.99/181 3:37.12 1.71 4.43 2:12.49/187 3:17.01 6:54.13 +1:32.69
27. MIGLIUOLO Antonino 41
Antonino Migliuolo Group 3 Mitsubishi Lancer Evo IX 1.95 4.80 2:16.98/182 3:28.61 1.55 4.29 2:16.57/185 3:27.65 6:56.26 +1:34.82
28. HLAVINKA Josef 101
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-2000 Opel Lotus 1.87 4.80 2:18.44/179 3:30.37 1.80 4.71 2:15.59/179 3:26.67 6:57.04 +1:35.60
29. KRÁČMAR Zdenek 28
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-1400 Demon Car CM 1000 1.62 4.39 2:19.58/176 3:29.60 1.61 4.37 2:17.27/176 3:27.89 6:57.49 +1:36.05
30. STUDENÝ Lukáš 105
Alcore Motorsport T-E2H-SS/SC-1000 Gloria B4/5 1.74 4.70 2:24.41/169 3:34.95 1.80 4.75 2:18.79/171 3:27.56 7:02.51 +1:41.07
31. STEHLÍK Karel 42
STEHLÍK Karel Skupina 3 MITSUBISHI EVO IX 2.30 5.11 2:21.39/177 3:36.03 1.64 4.42 2:18.57/186 3:30.66 7:06.69 +1:45.25
32. KMÍNEK Zdeněk 36
Zdeněk Kmínek T-Skupina 2 Lamborghini Gallardo GT3 1.87 4.85 2:24.90/179 3:37.42 1.91 4.82 2:20.70/181 3:31.59 7:09.01 +1:47.57
33. HARTL Roland 44
Roland Hartl Group 3 Mitsubishi Lancer Evo VI 1.50 4.24 2:22.25/170 3:35.90 1.53 4.26 2:20.91/170 3:33.30 7:09.20 +1:47.76
34. GLINZNER Gerald 39
Glinzner Motorsport Group 2 Porsche GT3 Cup 1.93 4.82 2:22.67/181 3:36.03 1.86 4.76 2:21.96/177 3:34.42 7:10.45 +1:49.01
35. FRANK Alexander 20
MSC Rottenegg CN/E2-SC-2000 PRC FPR 1.95 4.87 2:24.83/174 3:38.00 1.88 4.88 2:22.81/168 3:34.35 7:12.35 +1:50.91
36. VAVŘINEC Tomáš 40
ACCR Czech CRC Team Group 3 Mitsubishi Lancer Evo IX RS 1.64 4.45 2:24.47/174 3:38.25 1.55 4.41 2:24.32/161 3:39.03 7:17.28 +1:55.84
37. LOTTINI Piero 210
Piero Lottini HA-C4-D8 Osella PA9/90 1.75 4.64 2:27.94/160 3:43.88 1.77 4.59 2:22.43/167 3:36.28 7:20.16 +1:58.72
38. SVOZIL Michal 110
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 2 BMW M3 GT 2.08 5.27 2:28.96/172 3:42.68 2.04 5.14 2:27.50/173 3:40.49 7:23.17 +2:01.73
39. DOHNÁLEK Josef 119
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 4 Citroen C2 VTS 2.14 5.57 2:28.22/161 3:41.86 2.10 5.51 2:28.46/160 3:42.48 7:24.34 +2:02.90
40. BEJDA Vojtěch 45
Vojtěch Bejda Skupina 4 Škoda Octavia Cup 2.20 5.87 2:29.61/166 3:43.08 2.21 5.81 2:27.80/167 3:41.94 7:25.02 +2:03.58
41. DVOŘÁK Pavel 13
Pavel Dvorak E2-SS-2000 MARTINI F2-BMW 1.76 4.46 2:26.56/159 3:42.74 1.73 2:25.44/151 3:42.55 7:25.29 +2:03.85
42. OŠMERA Jiří 48
Jiří Ošmera Group 4 VW Scirocco 2.19 5.74 2:29.63/162 3:47.23 2.14 5.73 2:27.85/165 3:41.99 7:29.22 +2:07.78
43. BOHÁČ Milan 115
Milan Boháč T-Skupina 3 Renault Clio 1.97 5.19 2:33.01/164 3:49.95 1.96 5.14 2:25.30/164 3:39.84 7:29.79 +2:08.35
44. KOTEK Pavel 109
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 2 BMW M3 2.37 5.77 2:34.54/159 3:50.28 2.27 5.56 2:28.42/167 3:40.89 7:31.17 +2:09.73
45. HILGER Franz 202
Franz Hilger HA-C5-E3 Chevron-Toyota B38 1.70 4.67 2:33.39/166 3:49.95 1.67 4.64 2:28.38/165 3:41.39 7:31.34 +2:09.90
46. VOJÁČEK Lukáš 51
ACCR Czech Ennoble Team Group 3 Subaru Impreza WRX STI 1.71 4.73 2:31.03/166 3:44.35 1.64 4.90 2:32.16/162 3:47.35 7:31.70 +2:10.26
47. ALMERAS Jean Marie 219
Jean Marie Almeras HA-C3-C5 Porsche 935 1.83 4.95 2:33.86/163 3:52.64 1.69 4.76 2:27.38/165 3:40.52 7:33.16 +2:11.72
48. AMBRUZ Peter 49
Ambruz Racing Group 4 Mitsubishi Lancer Evo IX 1.54 4.44 2:22.80/173 3:35.77 3.05 8.71 2:43.71/171 3:58.82 7:34.59 +2:13.15
49. JURISIC Matija 47
Matija Jurisic Group 4 Škoda Fabia S2000 1.69 4.80 2:26.75/162 3:39.23 1.76 4.87 2:36.89/155 3:55.46 7:34.69 +2:13.25
50. MUTŇANSKÝ Ivan 43
NB Racing Group 3 Fabia R5 1.72 4.70 2:33.41/168 3:52.05 1.58 4.52 2:28.70/169 3:45.09 7:37.14 +2:15.70
51. PREK Aleš 54
Športni Klub Vrhnika Group 5 HONDA CIVIC TYPE R 2.02 5.47 2:33.05/156 3:49.21 2.09 5.53 2:32.56/158 3:48.30 7:37.51 +2:16.07
52. MEIXNER Richard 63
KV Motor Team s.r.o. Skupina T5a Renault Clio CUP 2.30 5.87 2:34.34/156 3:50.52 2.28 5.82 2:32.24/157 3:47.68 7:38.20 +2:16.76
53. TOMEČEK Lukáš 118
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 4 Škoda Fabia 2.25 5.86 2:35.83/162 3:51.28 2.16 5.71 2:32.54/162 3:47.16 7:38.44 +2:17.00
54. ČAMBÁLIK Bohumír 58
Strong Racing Team Group 5 HONDA CIVIC TYPE-R EP3 1.94 5.25 2:34.64/158 3:51.63 1.90 5.27 2:32.33/158 3:48.29 7:39.92 +2:18.48
55. MAIER Helmut 53
H+R Spezialfedern -1600 VW Spiess Golf 16 V 2.04 5.43 2:34.02/166 3:51.34 2.03 5.28 2:31.48/163 3:49.26 7:40.60 +2:19.16
56. PLUHAŘ Jindřich 56
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Group 5 Nissan Sunny 2.0 GTI 2.16 5.75 2:33.95/163 3:51.63 2.03 5.48 2:33.68/160 3:51.59 7:43.22 +2:21.78
57. NOVÁK Marek 106
Marek Novák T-Sprint Car-600 Kart Cross Kamikaz 3 1.55 4.50 2:36.14/152 3:55.99 1.56 4.52 2:29.98/156 3:47.37 7:43.36 +2:21.92
58. OSLADIL Jan 102
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-2000 Opel Lotus 1.91 4.97 2:38.47/143 4:01.57 1.76 4.76 2:29.24/163 3:46.15 7:47.72 +2:26.28
59. PALMIERI Giuliano 224
Giuliano Palmieri HA-C2-B6 De Tomaso Pantera 1.66 4.68 2:42.16/158 4:04.29 1.76 4.72 2:26.75/165 3:45.07 7:49.36 +2:27.92
60. MÜLLER Lukáš 121
Alcore Motorsport T-Skupina T5a Škoda Octavia Cup 2.22 5.67 2:38.15/156 3:56.71 2.17 5.61 2:35.16/155 3:52.90 7:49.61 +2:28.17
61. BEJDA Pavel 46
Pavel BEJDA Skupina 4 Škoda Octavia Cup 2.32 6.10 2:38.55/149 3:59.62 2.41 6.18 2:34.89/154 3:53.37 7:52.99 +2:31.55
62. KUBÍČEK Jiří 215
SK Industrietechnik ACCR Czech Team HA-C3-C1 Škoda 130 RS 1.82 5.38 2:42.37/153 4:00.13 1.80 5.35 2:37.75/152 3:54.04 7:54.17 +2:32.73
63. VYMĚTAL Lubomír 111
Vymětal Lubomír T-Skupina 2 BMW M3 E46 2.07 5.27 2:41.88/145 4:06.86 2.02 5.08 2:33.32/152 3:52.10 7:58.96 +2:37.52
64. MIKEŠ Jaroslav 222
ACCR Mikeš racing Czech Team HA-C2-B3 Škoda130 RS 1.77 5.31 2:44.00/147 4:03.87 1.79 5.37 2:39.54/149 3:57.60 8:01.47 +2:40.03
65. DLOUHÝ Petr 108
Petr Dlouhý T-Sprint Car-600 Barracuda Yamaha R6 1.64 4.96 2:40.44/146 4:00.70 1.62 4.96 2:37.74/145 4:00.91 8:01.61 +2:40.17
66. HEJL Vladimír 126
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Škoda Octavia Cup 2.11 5.85 2:43.03/150 4:04.44 2.13 5.99 2:38.76/151 3:58.86 8:03.30 +2:41.86
67. TYKAL Petr 200
SK Industrietechnik ACCR Czech Team HA-C5-E3 MTX 1-03 1.74 5.07 2:44.64/145 4:05.10 1.69 5.04 2:40.90/143 3:59.02 8:04.12 +2:42.68
68. BOLDRINI Massimilano 212
Boldrini Massimilano HA-C4-D9 OLMAS SN2500 2.08 5.29 2:54.02/156 4:15.37 2.02 5.29 2:33.82/158 3:48.87 8:04.24 +2:42.80
69. HRUBÝ Milan 120
KV Motor Team s.r.o. T-Skupina 4 Chevrolet Corvette 2.27 5.73 2:45.59/158 4:08.33 2.23 5.56 2:38.24/160 3:57.95 8:06.28 +2:44.84
70. SONNLEITNER Reinhard 209
MSC Muehlbach am Hochkönig HA-C4-D6 VW Rallye Golf G60 1.61 4.99 2:43.18/151 4:05.32 1.59 5.21 2:40.84/152 4:00.99 8:06.31 +2:44.87
71. DOLEŽAL Lubomír 204
Lubomir Doležal HA-C5-E7 MTX 1-06 B 1.84 5.21 2:45.69/146 4:07.41 1.73 5.36 2:41.43/148 4:00.46 8:07.87 +2:46.43
72. WINTER Jaroslav 127
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Honda Civic Type R 2.13 5.70 2:46.21/150 4:09.24 2.06 5.62 2:39.61/158 4:00.73 8:09.97 +2:48.53
73. PRÁŠEK Jaroslav 225
gt2 motorsport s.r.o. HA-C2-B9 Chevron B21/23 1.80 4.80 2:35.83/161 3:56.57 1.83 4.71 2:30.71/124 4:14.71 8:11.28 +2:49.84
74. CHYTIL Martin 203
Chytil ACCR CZECH TEAM HA-C5-E4 MTX 1-06 B 1.79 5.33 2:46.23/143 4:10.56 1.86 5.43 2:43.71/142 4:05.86 8:16.42 +2:54.98
75. KACVINSKY Peter 61
Ambruz Racing Group 5 RENAULT CLIO RS 2.24 5.83 2:45.93/147 4:09.18 2.38 6.02 2:45.70/146 4:07.65 8:16.83 +2:55.39
76. KOPEČEK Pavel 103
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-1400 Easter MTX 1-02 1.64 5.08 2:48.35/142 4:12.56 1.64 5.11 2:43.55/145 4:05.09 8:17.65 +2:56.21
77. GROSSAUER Thomas 60
MSC Muehlbach am Hochkönig -2000 Suzuki Swift Sport 2.03 5.73 2:48.42/140 4:10.37 2.03 5.70 2:47.00/142 4:08.64 8:19.01 +2:57.57
78. HELIGR Jaroslav 130
AUTO KLUB Ústí nad Orlicí v AČR T-Skupina T5b Renault Clio 2.57 7.26 2:48.85/146 4:10.76 2.03 6.08 2:49.98/142 4:12.34 8:23.10 +3:01.66
79. FURIŠ Pavel 134
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Peugeot 205 Mi 16 2.08 6.05 2:50.50/141 4:14.82 2.14 6.07 2:48.31/142 4:11.52 8:26.34 +3:04.90
80. GORNI Roberto 214
Roberto Gorni HA-C4-D10 Osella PA N 1.95 5.50 2:56.63/158 4:30.06 1.84 4.96 2:39.00/162 3:57.12 8:27.18 +3:05.74
81. KMEŤ František 201
Autošport Kmeť HA-C5-E2 Metalex MTX 1-03 1.72 4.98 2:48.31/137 4:17.76 1.69 4.96 2:45.51/142 4:09.69 8:27.45 +3:06.01
82. STEJSKAL Milan 208
MSV CZECH racing team HA-C4-D4 Lada VFTS 2.47 6.10 2:56.77/141 4:23.41 2.37 5.93 2:46.45/142 4:07.96 8:31.37 +3:09.93
83. DOKOUPIL Roman 221
Roman Dokoupil HA-C2-B3 Škoda 130 RS 1.97 5.82 2:54.88/140 4:18.61 1.87 5.69 2:49.87/138 4:12.89 8:31.50 +3:10.06
84. CHMELIK Martin 107
AUTO KLUB Ústí nad Orlicí v AČR T-Sprint Car-600 SprintCar Honda 600 1.66 5.00 2:52.42/148 4:21.25 1.53 4.76 2:46.20/148 4:12.58 8:33.83 +3:12.39
85. KRÁLÍK Adam 64
Adam Králík Skupina T5b Seat Leon TDi 2.41 6.55 2:55.60/143 4:19.99 2.43 6.56 2:51.38/141 4:14.75 8:34.74 +3:13.30
86. LEŠIKAR Petr 136
KV Motor Team s.r.o. T-Skupina T5b Honda Civic 2.00 5.81 2:53.82/138 4:19.44 2.05 5.79 2:51.76/138 4:17.18 8:36.62 +3:15.18
87. FURIŠ Filip 131
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Honda Civic 2.18 6.15 2:53.37/140 4:19.33 2.02 6.07 2:53.85/139 4:19.94 8:39.27 +3:17.83
88. BENIK Marcel 227
MTB Racing Team HA-C1-A5 BMW 2002 Ti 2.05 6.06 2:56.28/140 4:23.92 2.08 6.17 2:51.41/141 4:15.89 8:39.81 +3:18.37
89. POPOV Georgi 135
Georgi Popov T-Skupina T5b Škoda Felicia Pick-Up Free Style 2.18 6.24 2:57.74/137 4:24.05 2.10 6.06 2:52.26/139 4:15.81 8:39.86 +3:18.42
90. JEŽEK Radim 62
Ježek Radim Skupina T5a Škoda Felicia 1.95 5.62 2:52.98/142 4:19.88 1.97 5.60 2:52.06/141 4:20.25 8:40.13 +3:18.69
91. STRNAD Petr 223
Petr Strnad HA-C2-B3 Škoda 130 RS 1.77 5.47 2:56.42/136 4:24.94 1.77 5.46 2:50.77/140 4:17.15 8:42.09 +3:20.65
92. OSLADIL JR Jan 124
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Skoda Felicia Pickup 2.11 5.72 2:55.22/141 4:24.26 2.12 5.91 2:50.58/142 4:19.30 8:43.56 +3:22.12
93. POPOVÁ Eliška 52
Eliška Popová Skupina 4 Suzuki Swift GTi 2.05 5.62 2:51.33/140 4:21.34 2.42 6.15 2:52.23/141 4:23.99 8:45.33 +3:23.89
94. ILLÉŠ Vojtěch 206
MTB Racing Team HA-C4-D2 BMW 320i 2.29 6.59 3:00.99/134 4:29.08 2.19 6.34 2:55.49/137 4:20.64 8:49.72 +3:28.28
95. KONICAR Vladimír 226
KONICAR Vladimír HA-C1-A5 BMW 2002 TI 2.21 5.99 3:02.57/137 4:34.75 2.13 5.92 2:53.48/142 4:19.82 8:54.57 +3:33.13
96. BENIK Tomáš 217
MTB Racing Team HA-C3-C2 Lancia Beta Coupe 2.17 6.16 3:01.37/132 4:30.08 2.14 6.08 2:59.56/133 4:26.87 8:56.95 +3:35.51
97. HIMMER Petr 132
Petr Himmer T-Skupina T5b Skoda 130 LR 1.87 5.75 3:01.28/134 4:30.44 1.81 5.66 2:58.40/136 4:27.50 8:57.94 +3:36.50
98. ZOUFALÝ Karel 129
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b ŠKODA FELICIA PICK-UP 2.21 6.11 3:01.35/132 4:33.90 2.18 5.93 2:59.33/136 4:29.89 9:03.79 +3:42.35
99. RŮŽIČKA Martin 117
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 3 Škoda Fabia S2000 2.37 6.71 3:07.46/140 4:44.06 2.21 6.55 2:56.15/140 4:26.05 9:10.11 +3:48.67
100. KLIMEŠ Lukáš 137
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Ford Puma 2.09 6.13 3:06.40/126 4:40.85 2.11 6.22 3:02.55/127 4:33.34 9:14.19 +3:52.75
101. GÄNSDORFER Aleš 205
Janík Motorsport HA-C5-E4 Formule MTX 1-10 1.82 5.53 3:35.80/130 5:06.94 1.81 5.85 2:51.22/136 4:14.67 9:21.61 +4:00.17
102. GRASSO Angela 213
Angela Grasso HA-C4-D9 Osella PA10 2.09 5.67 3:17.85/130 4:58.33 2.03 5.57 2:55.50/144 4:24.08 9:22.41 +4:00.97
103. BOKŮVKA Martin 113
Martin Bokůvka T-Skupina 2 BMW E30 2.22 6.06 3:14.22/112 4:57.20 2.09 5.65 2:55.60/131 4:30.13 9:27.33 +4:05.89
104. KUDELA František 233
František Kudela HA-C1-A10 Talbot Lago 2.11 5.88 3:24.88/114 5:09.13 2.16 6.15 3:11.51/123 4:49.16 9:58.29 +4:36.85
105. KOPECKÝ Luděk 122
Luděk Kopecký T-Skupina T5a LADA VAZ 2103 2.08 6.52 3:23.05/113 5:03.11 2.04 6.49 3:17.07/114 4:57.25 10:00.36 +4:38.92
106. BAUEROVÁ SCHNEIDER Denisa 216
Denisa Bauerová Schneider HA-C3-C1 UVMV 1150 GT - B6 1300 2.28 6.63 3:36.05/113 5:22.37 2.12 6.15 3:27.08/115 5:12.66 10:35.03 +5:13.59
107. BAUER František 230
František Bauer HA-C1-A8 MG - UVA POHL 2.11 6.79 3:46.52/105 5:45.17 2.04 6.50 3:37.62/108 5:30.20 11:15.37 +5:53.93
108. KARÁSEK David 229
Le Mans Redux HA-C1-A7 Aero Minor Sport 4:04.75/95 6:05.21 2.43 7.82 3:52.58/97 5:50.78 11:55.99 +6:34.55
109. SMUTNÝ Ivo 231
Ivo Smutný HA-C1-A10 Delahaye 175S 2.71 8.93 4:30.20/96 6:35.12 6:18.59/82 8:32.34 15:07.46 +9:46.02
FAUSTINI Robin 6
Ecurie Des 13 Etoiles Valais D/E2-SS-3000 Reynard K02 - DNS - 1.81 4.23 1:57.67/216 2:57.37 - DNF -
KRETZ Michal 55
Kretz Michal Group 5 Ford Focus ST 2.20 5.73 2:37.13/159 - DNF - - DNS - - DNF -
ŠPILKA Michal 65
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Skupina T5b Škoda Felicia Free Style 2.05 5.80 - DNF - - DNS - - DNF -
VAVROCH Petr 125
HURICANE MOTORSPORT T-Skupina T5b VW Polo Fox 1.99 5.59 2:49.19/139 4:13.80 2.06 5.77 2:54.42/141 - DNF - - DNF -
MÜLLER Michal 128
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Škoda 100 1.98 5.56 2:56.18/132 4:26.27 1.96 5.46 2:51.31/138 - DNF - - DNF -
DOBEŠ Václav 123
Václav Dobeš T-Skupina T5b Škoda Favorit 2.00 5.32 2:36.48/157 3:52.79 1.97 5.25 2:30.01/159 - DNF - - DNF -
SEDLÁČEK Michal 207
MSV CZECH racing team HA-C4-D4 LADA VFTS 2.27 5.95 - DNF - 2.33 6.14 2:54.56/140 4:19.39 - DNF -
HRADIL Vladimír 133
Vladimír Hradil T-Skupina T5b Skoda 110 R 2.03 5.91 3:05.59/132 4:37.97 2.00 5.82 - DNF - - DNF -
SMUTNÝ David 228
David Smutný HA-C1-A2 RENAULT 8 GORDINI 3.32 8.80 3:46.90/109 5:34.19 7.14 13.01 3:41.41/111 - DNF - - DNF -
SZABÓ Tamás 38
Tamás Szabó +2000 BMW ? 1.96 5.12 2:38.80/155 3:57.93 1.87 5.06 2:52.88/82 - DNF - - DNF -
URBANIC Bostjan 220
AMD SLOVENIJA AVTO HA-C2-B2 FIAT 128 COUPE 1100 SL 2.10 5.93 3:20.43/114 5:03.72 2.22 6.32 - DNF - - DNF -
 
Time Icon Head Event
13:14:36 R2 First competitor on track
13:05:05 R2 Start 2nd run at 13:15
11:30:54 R1 Race resumed
11:04:48 R1 Forerunners on track
09:04:06 R1 First competitor on track
08:18:33 R1 Start 1-st Race Head at 09:00.