On-line results | ||||
|
||||
40. EcceHomo 2021, Šternberk (CZ), 30.05.2021 - Competition - Head 2 |
  | |||||||||||
Overall |    | Class |    | Groups |    | Categs |    | Start list |    | Practice |    |
  |
  |
  | |||||||
Category results | |||||||
  |
Rank | Driver/Competitor | # | Nation | Class/Car | 20m | 100m | 5200m km/h | Heat | RUN |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MERLI Christian Christian Merli |
1 | D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek LRM |
1.61 1.67 |
4.03 4.09 |
1:48.97/233 1:47.80/238 |
2:41.56 2:39.88<TR |
5:21.44 | |
2. | FAGGIOLI Simone Best Lap SSD |
14 | CN/E2-SC-3000 Norma Bardahl M20 FC |
1.59 |
3.86 |
1:49.39/231 1:47.98/231 |
2:41.61 2:40.30 |
5:21.91 | |
3. | TRNKA Petr ACCR Czech Trnka Racing Team |
15 | CN/E2-SC-3000 NORMA M 20 FC Mugen |
1.70 |
4.10 |
1:52.22/223 1:51.95/222 |
2:46.60 2:45.94 |
5:32.54 | |
4. | BENEŠ Miloš GMS Racing Team |
5 | D/E2-SS-3000 Osella FA 30 |
1.76 1.70 |
4.20 4.10 |
1:53.79/228 1:51.39/228 |
2:48.40 2:45.66 |
5:34.06 | |
5. | DEGASPERI Diego Diego Degasperi |
3 | D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek |
1.85 1.97 |
4.33 4.46 |
1:54.08/228 1:52.49/223 |
2:50.48 2:46.94 |
5:37.42 | |
6. | PETIT Sebastien Sebastien Petit |
16 | D/E2-SS-3000 Nova NP01-2 |
1.63 |
4.06 |
1:54.92/206 1:54.74/209 |
2:52.49 2:51.87 |
5:44.36 | |
7. | BORMOLINI Fausto Fausto Bormolini |
2 | D/E2-SS-3000 Reynard 2Kl |
1.67 1.65 |
4.05 4.13 |
1:55.96/216 1:54.56/222 |
2:53.02 3:02.32 |
5:55.34 | |
8. | VÍTEK Petr Climart Racing Team |
17 | CN/E2-SC-3000 Osella PA 30 |
1.88 1.86 |
4.67 |
2:03.97/214 2:00.98/212 |
3:01.34 2:59.85 |
6:01.19 | |
9. | VONDRÁK Martin Martin Vondrák |
12 | D/E2-SS-2000 Tatuus Formula Masters |
1.68 1.64 |
4.33 4.26 |
2:05.64/193 2:04.36/193 |
3:06.96 3:05.26 |
6:12.22 | |
10. | JANÍK Václav Nutrend Accr Czech Team |
7 | D/E2-SS-3000 Lola B03/51 |
1.87 1.79 |
4.48 4.36 |
2:04.38/194 2:03.41/191 |
3:07.08 3:05.15 |
6:12.23 | |
11. | NAPIONE Renzo Renzo Napione |
4 | D/E2-SS-3000 Reynard K02 |
1.81 1.70 |
4.30 4.17 |
2:04.95/200 2:03.47/204 |
3:09.26 3:07.32 |
6:16.58 | |
12. | MADRIAN Ferdinand Ambruz Racing |
18 | CN/E2-SC-3000 Norma M20 FC |
1.85 1.81 |
4.46 4.40 |
2:09.81/172 2:06.54/177 |
3:16.96 3:13.28 |
6:30.24 | |
13. | WALDY JR Hermann MSC Rottenegg |
11 | D/E2-SS-2000 Formel Tatuus Master |
1.83 1.77 |
4.43 4.40 |
2:10.91/191 2:08.51/194 |
3:17.86 3:14.35 |
6:32.21 | |
14. | SVOBODA Jiří Nutrend - Jantar Team |
8 | D/E2-SS-3000 Lola B02/50 |
2.24 1.92 |
5.70 4.55 |
2:18.13/184 2:11.64/188 |
3:26.98 3:17.67 |
6:44.65 | |
15. | MLEJNEK Aleš Aleš Mlejnek |
22 | CN/E2-SC-2000 Norma M 20 |
1.70 1.74 |
4.55 4.59 |
2:16.61/172 2:18.11/171 |
3:23.41 3:25.11 |
6:48.52 | |
16. | DĚDEK David Nutrend Accr Czech Team |
21 | CN/E2-SC-2000 Norma M 20 FC |
1.60 1.71 |
4.25 4.43 |
2:29.99/181 2:12.49/187 |
3:37.12 3:17.01 |
6:54.13 | |
17. | FRANK Alexander MSC Rottenegg |
20 | CN/E2-SC-2000 PRC FPR |
1.95 1.88 |
4.87 4.88 |
2:24.83/174 2:22.81/168 |
3:38.00 3:34.35 |
7:12.35 |
  |