On-line results
 
40. EcceHomo 2021, Šternberk (CZ), 30.05.2021 - Classification - Head 2
 
Overall    Class    Groups    Categs    Start list    Practice
 
 
 
 
 
End Race at 16:25
 
Classification results
 
Rank Driver # Nation Team Class Car 20m 100m 5200m km/h Heat1 20m 100m 5200m km/h Heat2 BEST
1. MERLI Christian 1
Christian Merli D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek LRM 1.71 4.14 1:50.97/232 2:44.39 - DNS - 2:44.39
2. FAGGIOLI Simone 14
Best Lap SSD CN/E2-SC-3000 Norma Bardahl M20 FC 1.81 4.21 1:53.80/225 2:47.41 - DNS - 2:47.41
3. TRNKA Petr 15
ACCR Czech Trnka Racing Team CN/E2-SC-3000 NORMA M 20 FC Mugen 1.76 4.20 1:55.65/221 2:50.66 - DNS - 2:50.66
4. DEGASPERI Diego 3
Diego Degasperi D/E2-SS-3000 Osella FA 30 Zytek 1.88 4.45 1:58.85/226 2:55.78 - DNS - 2:55.78
5. BORMOLINI Fausto 2
Fausto Bormolini D/E2-SS-3000 Reynard 2Kl 1.69 4.16 1:58.23/222 2:56.38 - DNS - 2:56.38
6. BENEŠ Miloš 5
GMS Racing Team D/E2-SS-3000 Osella FA 30 1.88 4.38 2:02.11/221 2:59.67 - DNS - 2:59.67
7. VÍTEK Petr 17
Climart Racing Team CN/E2-SC-3000 Osella PA 30 1.96 4.66 2:02.63/218 2:59.87 - DNS - 2:59.87
8. PETIT Sebastien 16
Sebastien Petit D/E2-SS-3000 Nova NP01-2 1.77 4.25 1:59.65/204 3:00.44 - DNS - 3:00.44
9. FAUSTINI Robin 6
Ecurie Des 13 Etoiles Valais D/E2-SS-3000 Reynard K02 1.84 4.36 2:01.29/208 3:01.66 - DNS - 3:01.66
10. HUGENTOBLER Simon 19
Ecurie Des 13 Etoiles Valais CN/E2-SC-3000 Osella PA30 Evo 2.05 4.76 2:11.77/200 3:14.80 - DNS - 3:14.80
11. VONDRÁK Martin 12
Martin Vondrák D/E2-SS-2000 Tatuus Formula Masters 1.66 4.45 2:13.82/192 3:17.71 - DNS - 3:17.71
12. JANÍK Václav 7
Nutrend Accr Czech Team D/E2-SS-3000 Lola B03/51 1.92 4.72 2:11.20/181 3:17.90 1.99 5.13 2:24.07/170 3:46.09 3:17.90
13. MICHL Dan 30
Michl ACCR Team Group 1 Lotus Elise 1.85 4.63 2:14.14/203 3:18.60 1.91 4.82 2:22.31/196 3:33.37 3:18.60
14. SCHAGERL Karl 31
MSC Muehlbach am Hochkönig Group 1 VW Golf Rallye TFSI-R 1.73 4.43 2:13.95/188 3:20.52 1.85 4.56 2:15.33/197 3:25.87 3:20.52
15. WALDY JR Hermann 11
MSC Rottenegg D/E2-SS-2000 Formel Tatuus Master 1.84 4.41 2:13.31/191 3:20.67 - DNS - 3:20.67
16. BRATSCHI Ronnie 29
Eventseelisberg Group 1 Mitsubishi Evo VII RS 1.54 4.05 2:15.41/200 3:22.56 1.63 4.22 2:22.90/175 3:36.14 3:22.56
17. MADRIAN Ferdinand 18
Ambruz Racing CN/E2-SC-3000 Norma M20 FC 1.96 4.77 2:14.90/177 3:24.35 - DNS - 3:24.35
18. HLAVINKA JR Josef 104
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-1400 Tomis 99-04 1.87 4.82 2:19.54/179 3:27.19 1.97 5.03 2:29.62/157 4:01.63 3:27.19
19. DĚDEK David 21
Nutrend Accr Czech Team CN/E2-SC-2000 Norma M 20 FC 1.84 4.76 2:19.41/182 3:27.47 2.18 5.61 2:35.01/165 - DNF - 3:27.47
20. KRAMPOTA Ivo 32
Ivo Krampota Skupina 1 BMW M3 E36 2.15 5.21 2:20.74/190 3:28.11 2.57 6.28 2:30.84/176 3:47.14 3:28.11
21. JERMAN Martin 33
Liqui Moly Racing Team T-Skupina 2 Lamborghini Huracán GT3 1.96 4.93 2:17.76/191 3:28.69 1.99 5.20 2:27.80/175 3:52.44 3:28.69
22. "DUBAI" 34
Berg Monster Team Group 2 Mitsubishi Lancer Evo Berg Monster 1.74 4.34 2:19.79/199 3:28.74 1.82 4.86 2:25.87/185 3:40.68 3:28.74
23. NECKÁŘ Libor 24
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-2000 Ligier JS 53 Evo 2 1.78 4.60 2:20.53/179 3:28.85 2.59 5.90 2:33.93/158 3:56.14 3:28.85
24. SVOBODA Jiří 8
Nutrend - Jantar Team D/E2-SS-3000 Lola B02/50 2.06 5.03 2:21.44/173 3:31.46 2.24 5.69 2:41.66/154 4:09.81 3:31.46
25. MLEJNEK Aleš 22
Aleš Mlejnek CN/E2-SC-2000 Norma M 20 1.94 4.98 2:23.05/169 3:33.23 2.46 5.76 2:33.65/161 3:51.49 3:33.23
26. KRÁČMAR Zdenek 28
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-1400 Demon Car CM 1000 1.89 4.80 2:23.97/177 3:34.26 2.32 5.48 2:36.92/152 3:58.81 3:34.26
27. HLAVINKA Josef 101
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-2000 Opel Lotus 2.21 5.64 2:22.58/181 3:35.44 1.94 5.65 2:28.05/163 3:55.52 3:35.44
28. STUDENÝ Lukáš 105
Alcore Motorsport T-E2H-SS/SC-1000 Gloria B4/5 1.68 4.66 2:25.93/170 3:36.78 1.73 4.68 2:34.74/152 4:08.91 3:36.78
29. KMÍNEK Zdeněk 36
Zdeněk Kmínek T-Skupina 2 Lamborghini Gallardo GT3 1.84 2:26.05/177 3:38.20 5.12 2:33.03/172 3:54.11 3:38.20
30. MILOŇ Jan 35
Jantar Team Group 2 Škoda Fabia R5 1.82 4.54 2:23.54/170 3:38.31 2.13 5.05 2:38.44/156 4:01.89 3:38.31
31. AMBRUZ Peter 49
Ambruz Racing Group 4 Mitsubishi Lancer Evo IX 1.48 4.43 2:26.74/173 3:40.61 2.24 5.68 2:35.60/169 3:55.46 3:40.61
32. BOHÁČ Milan 115
Milan Boháč T-Skupina 3 Renault Clio 2.09 5.45 2:28.95/165 3:45.27 2.31 5.87 2:37.69/161 3:55.44 3:45.27
33. SVOZIL Michal 110
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 2 BMW M3 GT 2.27 5.64 2:31.28/172 3:45.42 2.52 6.19 14:54.05/151 16:27.79 3:45.42
34. DVOŘÁK Pavel 13
Pavel Dvorak E2-SS-2000 MARTINI F2-BMW 1.85 4.63 2:28.39/153 3:45.52 - DNS - 3:45.52
35. CHUDOBA Zdeněk 26
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC-2000 Norma M 20 F 1.79 4.90 2:35.41/163 3:46.00 2.64 6.14 2:47.30/143 4:12.09 3:46.00
36. DOHNÁLEK Josef 119
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 4 Citroen C2 VTS 2.16 5.59 2:32.66/162 3:47.77 2.63 6.81 2:39.56/162 3:53.50 3:47.77
37. FRANK Alexander 20
MSC Rottenegg CN/E2-SC-2000 PRC FPR 2.11 5.18 2:32.95/173 3:49.85 2.44 5.78 2:40.28/151 4:09.19 3:49.85
38. VOJÁČEK Lukáš 51
ACCR Czech Ennoble Team Group 3 Subaru Impreza WRX STI 1.80 5.13 2:34.97/164 3:50.14 1.76 5.04 2:41.99/159 4:03.17 3:50.14
39. GLINZNER Gerald 39
Glinzner Motorsport Group 2 Porsche GT3 Cup 2.01 5.10 2:33.69/170 3:50.31 2.31 5.66 2:45.37/150 4:09.43 3:50.31
40. HARTL Roland 44
Roland Hartl Group 3 Mitsubishi Lancer Evo VI 1.63 4.58 2:33.47/167 3:50.57 1.88 5.07 2:43.06/153 4:08.44 3:50.57
41. JURISIC Matija 47
Matija Jurisic Group 4 Škoda Fabia S2000 1.73 4.87 2:35.90/160 3:50.59 1.95 5.31 2:40.57/156 4:02.05 3:50.59
42. MIGLIUOLO Antonino 41
Antonino Migliuolo Group 3 Mitsubishi Lancer Evo IX 2.25 5.79 2:36.84/166 3:53.23 1.91 4.89 2:31.71/166 3:50.81 3:50.81
43. TOMEČEK Lukáš 118
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 4 Škoda Fabia 2.27 5.81 2:35.70/161 3:51.02 2.66 6.44 2:42.79/162 4:08.19 3:51.02
44. MUTŇANSKÝ Ivan 43
NB Racing Group 3 Fabia R5 1.75 4.76 2:34.09/168 3:52.93 1.94 5.09 2:37.81/162 3:59.45 3:52.93
45. MEIXNER Richard 63
KV Motor Team s.r.o. Skupina T5a Renault Clio CUP 2.39 6.16 2:35.66/156 3:53.37 2.60 6.66 2:45.04/151 4:08.72 3:53.37
46. ALMERAS Jean Marie 219
Jean Marie Almeras HA-C3-C5 Porsche 935 1.79 4.93 2:34.93/161 3:54.46 2.37 5.83 2:45.34/154 4:06.25 3:54.46
47. DOBEŠ Václav 123
Václav Dobeš T-Skupina T5b Škoda Favorit 2.05 5.38 2:37.49/160 3:54.80 2.83 6.92 2:46.55/157 4:06.30 3:54.80
48. STEHLÍK Karel 42
STEHLÍK Karel Skupina 3 MITSUBISHI EVO IX 1.76 4.69 2:28.74/171 3:56.18 2.56 5.92 2:35.41/155 3:57.64 3:56.18
49. HILGER Franz 202
Franz Hilger HA-C5-E3 Chevron-Toyota B38 1.76 4.73 2:38.56/165 3:56.72 - DNS - 3:56.72
50. BEJDA Vojtěch 45
Vojtěch Bejda Skupina 4 Škoda Octavia Cup 2.29 5.96 2:39.47/166 3:57.12 2.61 6.67 2:49.94/144 4:15.88 3:57.12
51. MÜLLER Lukáš 121
Alcore Motorsport T-Skupina T5a Škoda Octavia Cup 2.23 5.69 2:38.65/155 3:57.48 2.92 7.01 2:45.47/153 4:04.19 3:57.48
52. OSLADIL Jan 102
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-2000 Opel Lotus 2.25 5.63 2:38.18/149 3:57.66 2.01 5.27 2:42.44/140 4:12.67 3:57.66
53. PREK Aleš 54
Športni Klub Vrhnika Group 5 HONDA CIVIC TYPE R 2.14 6.02 2:40.38/154 3:59.74 2.40 6.42 2:49.95/146 4:15.79 3:59.74
54. ČAMBÁLIK Bohumír 58
Strong Racing Team Group 5 HONDA CIVIC TYPE-R EP3 1.99 5.39 2:39.45/152 4:00.46 2.40 6.02 2:47.66/150 4:12.81 4:00.46
55. LOTTINI Piero 210
Piero Lottini HA-C4-D8 Osella PA9/90 1.99 5.20 2:39.49/141 4:01.10 2.76 7.14 3:12.52/138 4:46.10 4:01.10
56. PRÁŠEK Jaroslav 225
gt2 motorsport s.r.o. HA-C2-B9 Chevron B21/23 1.89 5.02 2:39.74/161 4:01.26 3.08 6.94 2:46.45/159 4:07.55 4:01.26
57. OŠMERA Jiří 48
Jiří Ošmera Group 4 VW Scirocco 2.14 5.61 2:41.53/158 4:02.08 - DNS - 4:02.08
58. NOVÁK Marek 106
Marek Novák T-Sprint Car-600 Kart Cross Kamikaz 3 1.66 4.78 2:41.96/155 4:02.88 1.66 4.78 - DNF - 4:02.88
59. VAVŘINEC Tomáš 40
ACCR Czech CRC Team Group 3 Mitsubishi Lancer Evo IX RS 2.05 5.31 2:43.29/160 4:04.61 - DNS - 4:04.61
60. PLUHAŘ Jindřich 56
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Group 5 Nissan Sunny 2.0 GTI 2.26 6.09 2:43.21/149 4:04.68 2.59 6.92 2:55.93/137 4:28.09 4:04.68
61. KRETZ Michal 55
Kretz Michal Group 5 Ford Focus ST 2.23 5.92 2:44.89/154 4:04.69 - DNS - 4:04.69
62. HEJL Vladimír 126
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Škoda Octavia Cup 2.19 5.78 2:44.63/149 4:05.62 3.11 7.38 2:49.32/149 4:09.47 4:05.62
63. MAIER Helmut 53
H+R Spezialfedern -1600 VW Spiess Golf 16 V 2.03 5.31 2:43.89/153 4:06.65 2.64 6.47 2:51.56/145 4:16.32 4:06.65
64. BOLDRINI Massimilano 212
Boldrini Massimilano HA-C4-D9 OLMAS SN2500 1.99 5.27 2:47.38/159 4:06.75 - DNS - 4:06.75
65. BEJDA Pavel 46
Pavel BEJDA Skupina 4 Škoda Octavia Cup 2.36 6.18 2:44.17/154 4:07.69 2.83 7.09 2:51.89/145 4:19.55 4:07.69
66. SZABÓ Tamás 38
Tamás Szabó +2000 BMW ? 2.09 5.65 2:46.37/142 4:08.31 3.23 7.62 2:59.08/132 4:26.90 4:08.31
67. KOTEK Pavel 109
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 2 BMW M3 2.31 5.70 2:46.26/146 4:08.36 2.45 5.96 2:50.88/137 4:30.09 4:08.36
68. DOLEŽAL Lubomír 204
Lubomir Doležal HA-C5-E7 MTX 1-06 B 1.81 5.28 2:48.42/152 4:09.70 2.24 6.13 2:57.96/146 4:18.72 4:09.70
69. ŠUBA Ladislav 114
gt2 motorsport s.r.o. T-Skupina 2 BMW SS21 1.98 5.42 2:46.28/153 4:10.60 2.50 6.61 2:53.97/147 4:17.69 4:10.60
70. WINTER Jaroslav 127
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Honda Civic Type R 2.22 6.06 2:47.83/150 4:11.68 2.52 6.83 2:51.98/153 4:13.95 4:11.68
71. SONNLEITNER Reinhard 209
MSC Muehlbach am Hochkönig HA-C4-D6 VW Rallye Golf G60 - DNS - 2.25 6.05 2:48.68/151 4:12.13 4:12.13
72. VAVROCH Petr 125
HURICANE MOTORSPORT T-Skupina T5b VW Polo Fox 2.11 5.87 2:47.47/145 4:12.16 2.77 7.09 2:51.69/145 4:14.45 4:12.16
73. KUBÍČEK Jiří 215
SK Industrietechnik ACCR Czech Team HA-C3-C1 Škoda 130 RS 1.95 5.80 2:48.05/148 4:12.57 2.34 6.43 3:00.59/140 4:23.08 4:12.57
74. MIKEŠ Jaroslav 222
ACCR Mikeš racing Czech Team HA-C2-B3 Škoda130 RS 1.88 5.65 2:50.08/143 4:13.60 2.28 6.43 3:14.24/134 4:40.87 4:13.60
75. HRUBÝ Milan 120
KV Motor Team s.r.o. T-Skupina 4 Chevrolet Corvette 2.29 5.80 2:54.01/157 4:20.46 3.04 7.00 2:48.76/159 4:13.93 4:13.93
76. DLOUHÝ Petr 108
Petr Dlouhý T-Sprint Car-600 Barracuda Yamaha R6 1.67 5.04 2:49.17/141 4:14.18 1.66 5.00 2:46.18/141 4:15.80 4:14.18
77. VYMĚTAL Lubomír 111
Vymětal Lubomír T-Skupina 2 BMW M3 E46 2.11 5.31 2:44.72/129 4:14.43 2.50 6.50 15:59.50/130 17:56.15 4:14.43
78. ŠPILKA Michal 65
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Skupina T5b Škoda Felicia Free Style 2.07 6.25 2:51.59/141 4:14.65 2.46 6.80 3:05.03/133 4:37.70 4:14.65
79. CHYTIL Martin 203
Chytil ACCR CZECH TEAM HA-C5-E4 MTX 1-06 B 2.00 5.64 2:52.60/137 4:17.23 2.56 6.98 3:22.04/128 4:49.64 4:17.23
80. KACVINSKY Peter 61
Ambruz Racing Group 5 RENAULT CLIO RS 2.22 6.02 2:51.60/141 4:18.16 2.66 6.66 2:57.72/136 4:29.95 4:18.16
81. GROSSAUER Thomas 60
MSC Muehlbach am Hochkönig -2000 Suzuki Swift Sport 2.09 2:53.27/139 4:18.93 2.86 7.19 3:09.17/134 4:39.62 4:18.93
82. PALMIERI Giuliano 224
Giuliano Palmieri HA-C2-B6 De Tomaso Pantera 2.03 5.38 2:53.24/133 4:20.64 2.60 6.76 3:03.32/152 4:27.81 4:20.64
83. MÜLLER Michal 128
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Škoda 100 1.99 5.94 2:53.81/140 4:22.01 2.39 6.65 3:05.89/130 4:36.60 4:22.01
84. KOPEČEK Pavel 103
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-E2H-SS/SC-1400 Easter MTX 1-02 1.79 5.34 2:55.39/131 4:22.68 1.65 5.17 2:55.16/140 4:33.89 4:22.68
85. KRÁLÍK Adam 64
Adam Králík Skupina T5b Seat Leon TDi 2.34 6.40 2:55.41/139 4:23.85 3.18 7.77 3:05.91/139 4:36.07 4:23.85
86. TYKAL Petr 200
SK Industrietechnik ACCR Czech Team HA-C5-E3 MTX 1-03 1.99 5.79 2:58.51/127 4:25.39 2.15 6.46 3:01.13/135 4:25.59 4:25.39
87. HELIGR Jaroslav 130
AUTO KLUB Ústí nad Orlicí v AČR T-Skupina T5b Renault Clio 2.15 6.41 3:04.39/141 4:31.32 2.72 7.85 3:00.45/145 4:25.65 4:25.65
88. CHMELIK Martin 107
AUTO KLUB Ústí nad Orlicí v AČR T-Sprint Car-600 SprintCar Honda 600 1.88 5.83 2:55.80/147 4:26.16 1.78 5.78 3:03.71/138 4:45.98 4:26.16
89. SEDLÁČEK Michal 207
MSV CZECH racing team HA-C4-D4 LADA VFTS 2.32 6.01 3:01.28/140 4:26.77 3.16 7.44 3:03.08/139 4:28.81 4:26.77
90. STEJSKAL Milan 208
MSV CZECH racing team HA-C4-D4 Lada VFTS 2.53 6.17 3:02.27/137 4:28.55 3.18 7.45 3:00.08/138 4:27.07 4:27.07
91. BOKŮVKA Martin 113
Martin Bokůvka T-Skupina 2 BMW E30 2.34 6.38 2:55.86/139 4:27.44 2.78 7.08 - DNF - 4:27.44
92. GÄNSDORFER Aleš 205
Janík Motorsport HA-C5-E4 Formule MTX 1-10 1.88 5.64 2:59.83/140 4:27.53 3.17 7.86 3:11.98/130 4:42.19 4:27.53
93. POPOV Georgi 135
Georgi Popov T-Skupina T5b Škoda Felicia Pick-Up Free Style 2.42 6.71 3:04.57/135 4:33.89 2.80 7.37 3:01.98/137 4:27.68 4:27.68
94. KMEŤ František 201
Autošport Kmeť HA-C5-E2 Metalex MTX 1-03 1.93 5.50 2:57.57/129 4:28.04 2.26 6.61 3:32.56/118 5:07.74 4:28.04
95. LEŠIKAR Petr 136
KV Motor Team s.r.o. T-Skupina T5b Honda Civic 2.17 6.05 3:03.79/127 4:34.52 2.93 7.56 3:01.04/134 4:28.53 4:28.53
96. DOKOUPIL Roman 221
Roman Dokoupil HA-C2-B3 Škoda 130 RS 2.20 6.41 3:00.86/133 4:28.80 2.47 6.63 3:08.65/129 4:32.32 4:28.80
97. FURIŠ Pavel 134
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Peugeot 205 Mi 16 2.37 6.86 3:07.51/138 4:37.45 2.75 7.28 3:04.23/139 4:29.70 4:29.70
98. ILLÉŠ Vojtěch 206
MTB Racing Team HA-C4-D2 BMW 320i 2.25 6.41 3:02.06/132 4:30.01 3.21 8.31 3:10.06/132 4:37.48 4:30.01
99. RŮŽIČKA Martin 117
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina 3 Škoda Fabia S2000 2.37 6.20 2:58.63/140 4:30.88 2.88 7.24 3:21.68/133 4:56.32 4:30.88
100. POPOVÁ Eliška 52
Eliška Popová Skupina 4 Suzuki Swift GTi 2.07 5.83 2:58.55/130 4:33.31 3.17 7.50 3:06.48/132 4:44.03 4:33.31
101. HRADIL Vladimír 133
Vladimír Hradil T-Skupina T5b Skoda 110 R 1.92 5.81 3:02.47/126 4:33.64 - DNS - 4:33.64
102. BENIK Marcel 227
MTB Racing Team HA-C1-A5 BMW 2002 Ti 2.08 6.14 3:03.43/133 4:34.06 2.64 7.34 3:10.75/130 4:41.77 4:34.06
103. OSLADIL JR Jan 124
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Skoda Felicia Pickup 2.20 5.89 3:01.79/126 4:35.53 3.00 7.23 3:03.25/138 4:34.58 4:34.58
104. BENIK Tomáš 217
MTB Racing Team HA-C3-C2 Lancia Beta Coupe 2.18 6.19 3:03.16/131 4:34.60 3.90 8.91 3:20.75/126 4:51.42 4:34.60
105. HIMMER Petr 132
Petr Himmer T-Skupina T5b Skoda 130 LR 1.86 5.93 3:03.05/133 4:34.90 3.43 7.90 3:10.81/128 4:43.40 4:34.90
106. FURIŠ Filip 131
Alcore Motorsport T-Skupina T5b Honda Civic 2.14 6.23 3:04.73/133 4:37.84 2.80 7.22 3:07.19/131 4:39.98 4:37.84
107. ZOUFALÝ Karel 129
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b ŠKODA FELICIA PICK-UP 2.26 6.75 3:07.49/133 4:41.57 3.03 7.37 3:06.86/133 4:38.27 4:38.27
108. GORNI Roberto 214
Roberto Gorni HA-C4-D10 Osella PA N 1.92 5.48 2:51.57/150 4:39.33 - DNS - 4:39.33
109. KLIMEŠ Lukáš 137
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK T-Skupina T5b Ford Puma 2.12 6.18 3:07.35/128 4:40.49 2.64 7.19 3:13.05/125 4:47.27 4:40.49
110. KONICAR Vladimír 226
KONICAR Vladimír HA-C1-A5 BMW 2002 TI 2.26 7.06 4:24.07/86 6:31.76 2.73 7.61 3:17.30/129 4:45.90 4:45.90
111. STRNAD Petr 223
Petr Strnad HA-C2-B3 Škoda 130 RS 1.83 5.69 3:11.96/125 4:50.48 2.24 6.88 3:29.84/115 5:09.90 4:50.48
112. GRASSO Angela 213
Angela Grasso HA-C4-D9 Osella PA10 2.09 6.14 3:17.45/127 4:52.16 - DNS - 4:52.16
113. JEŽEK Radim 62
Ježek Radim Skupina T5a Škoda Felicia 2.04 5.91 - DNF - 2.70 7.32 3:20.69/126 5:01.93 5:01.93
114. KOPECKÝ Luděk 122
Luděk Kopecký T-Skupina T5a LADA VAZ 2103 2.47 7.56 3:27.83/113 5:07.59 2.48 7.06 3:27.77/112 5:04.89 5:04.89
115. URBANIC Bostjan 220
AMD SLOVENIJA AVTO HA-C2-B2 FIAT 128 COUPE 1100 SL 2.34 6.49 3:17.01/116 5:20.00 3.69 8.47 3:30.23/112 5:15.67 5:15.67
116. KUDELA František 233
František Kudela HA-C1-A10 Talbot Lago 2.24 6.45 3:38.84/100 5:29.18 3.06 8.66 3:56.38/99 5:52.78 5:29.18
117. KUDELA Robert 232
Robert Kudela HA-C1-A10 Talbot Lago 2.64 7.73 3:37.25/92 5:35.12 3.60 9.49 3:48.29/99 5:45.49 5:35.12
118. BAUEROVÁ SCHNEIDER Denisa 216
Denisa Bauerová Schneider HA-C3-C1 UVMV 1150 GT - B6 1300 2.29 6.80 3:45.55/100 5:39.78 2.30 6.91 3:54.72/106 5:47.13 5:39.78
119. BAUER František 230
František Bauer HA-C1-A8 MG - UVA POHL 2.11 6.84 3:43.67/94 5:42.74 3.08 8.48 4:04.46/100 6:02.15 5:42.74
120. SMUTNÝ Ivo 231
Ivo Smutný HA-C1-A10 Delahaye 175S 2.51 7.65 4:09.24/101 6:11.61 2.68 8.26 4:46.94/90 6:53.15 6:11.61
121. SMUTNÝ David 228
David Smutný HA-C1-A2 RENAULT 8 GORDINI 28.88 36.49 4:16.19/106 6:12.39 - DNS - 6:12.39
122. KARÁSEK David 229
Le Mans Redux HA-C1-A7 Aero Minor Sport 2.44 7.79 - DNF - 4.26 10.41 4:18.58/87 6:24.21 6:24.21
MARELLI Walter 211
Walter Marelli HA-C4-D8 Osella PA 9/90 1.99 4.92 - DNF - - DNS - - DNF -
 
Time Icon Head Event
14:57:00 Q2 Practice race ended
14:29:58 Q2 First competitor on track
14:27:17 Q2 Forerunner on track
13:26:27 Q2 Race resumed
13:15:57 Q2 Car accident st. n. 113 (competitor OK)
12:33:47 Q2 First competitor on track
12:27:21 Q2 Forerunner on track
10:48:15 Q1 St. n. 62 - technical failure (fuel leak)
10:35:42 Q1 Forerunner on track
09:39:10 Q1 Race resumed
09:01:36 Q1 St. n. 211 - technical failure
08:57:07 Q1 Oil on track (post 4)
08:49:52 Q1 Cleaning U13 turn
08:30:25 Q1 First competitor on track
08:19:22 Q1 Track is closed
04:15:40 Q1 Start 1-st Practice Head at 08:30.