On-line results

PRAMOS XVII. Divácká 13°, Diváky (CZ), 10.09.2023 - Competition - Heat 3
 
Overall    Class    Groups    Categs    Start list    Practice   
 
Lady Trophy    Junior Trophy   
 
 
Category results
 

Category I.

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. DOBEŠ Václav
DOBEŠ Václav
1FAS(1.) 127
E1H-1400
Škoda Favorit 136 L
2.52
2.62
 
6.15
6.29
 
1:15.87
1:16.03
- DNS -
2:31.90
2. JIRAS Pavel
JIRAS Pavel
1FAS(2.) 124
E1H-1400
Škoda 120 LS
2.08
2.13
 
5.80
5.69
 
1:18.98
1:18.43
- DNS -
2:37.41
3. ŽÁK Josef
ŽÁK Josef
1FAS(3.) 134
E1H-1600
Škoda 120 S
2.17
2.31
2.33
5.71
5.89
5.91
1:19.62
1:19.05
1:19.12
2:38.17
4. VAVROCH Petr
VAVROCH Petr
1FAS(4.) 141
E1H-1400
Volkswagen Polo Fox
2.54
2.66
2.60
6.37
6.61
6.51
1:22.29
1:23.10
1:24.28
2:45.39
5. WINTER Jaroslav
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
1FAS(5.) 120
E1H-2000
Honda Civic Type R
2.53
2.48
 
6.35
6.31
 
1:23.75
1:22.23
- DNS -
2:45.98
6. PROUZOVÁ Olivie
PROUZOVÁ Olivie
1FAS(6.) 144
E1H-1400
Suzuki Swift GTi
2.57
2.50
2.48
6.62
6.54
6.54
1:24.00
1:23.96
1:24.09
2:47.96
7. ZOUFALÝ Karel
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
1FAS(7.) 104
E1H-1600
Škoda Felicia Pick-Up Fre
2.54
2.58
 
6.49
6.48
 
1:28.51
1:28.04
- DNS -
2:56.55
8. REJFKOVÁ Šárka
REJFKOVÁ Šárka
1FAS(8.) 109
E1H-1600
Suzuki Swift Sport
2.70
2.64
2.74
7.23
7.12
7.31
1:30.01
1:28.97
1:29.41
2:58.38
9. HRADIL Vladimír
HRADIL Vladimír
1FAS(9.) 130
E1H-1400
Škoda 110 R Coupé
2.38
2.24
 
6.45
6.17
 
1:28.82
1:30.15
- DNS -
2:58.97

Kategorie I

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. FILLOVÁ Kristýna
KRTZ motorsport-KOMVET racing
0MREC(1.) 3
E1+2000/4WD
Mitsubishi Evo Komvet
2.15
2.18
2.11
5.36
5.33
5.21
1:07.57
1:08.34
1:07.06
2:14.63
2. TÜRK Petr
TR Motorsport CHEMWORK
0MREC(2.) 9
S1+2000/4WD
Mitsubishi Lancer EVO IX
1.95
1.88
 
5.02
4.95
 
1:10.94
1:10.47
- DNS -
2:21.41
3. BEJDA Pavel
GT2 motorsport s.r.o.
0MREC(3.) 291
E1+3000/2WD
Porsche 911
2.20
2.17
2.18
5.53
5.51
5.51
1:12.59
1:11.54
1:10.29
2:21.83
4. KOLBÁBEK Radek
LRT - Profiperformance
0MREC(6.) 114
E1+2000/4WD
Ford LRT - Profi Performa
1.99
1.86
 
5.10
4.99
 
1:12.66
1:12.74
- DNS -
2:25.40
5. KREJČÍ Filip
HOKRmotors Racing
0MREC(8.) 10
S1+2000/4WD
Subaru Impreza Type RA
1.93
1.98
1.97
5.02
5.52
5.22
1:13.46
1:14.64
1:13.97
2:27.43
6. FIRTL Stanislav
Yokohama Czech
0MREC(9.) 190
E1-2000
Škoda Octavia TDi
2.47
2.42
 
6.09
6.57
 
1:14.44
1:14.57
- DNS -
2:29.01
7. MALÝ Jaromír
Komvet Racing
0MREC(10.) 212
E1+2000/4WD
Toyota Yaris GR
1.85
1.89
1.84
5.20
5.28
5.27
1:16.49
1:15.02
1:14.31
2:29.33
8. KAŠPAR Vilém
VPKmotors
0MREC(12.) 301
S1-2000
Škoda Fabia RS
2.72
2.66
 
6.65
6.60
 
1:17.52
1:17.60
- DNS -
2:35.12
9. VALLA Jiří
Valla
0MREC(14.) 396
S1+2000/4WD
Mitsubishi Lancer evo9
2.10
1.85
 
5.38
5.16
 
1:17.92
1:18.29
- DNS -
2:36.21
10. VOLENA Jiří
JK Motorsport
0MREC(15.) 240
E1-1400
Škoda Felicie Kit car
2.54
2.45
 
6.20
6.09
 
1:18.61
1:18.58
- DNS -
2:37.19
11. BENŠ Radim
RB Motorsport
0MREC(17.) 393
S1-2000
Seat Ibiza cupra
2.71
2.77
2.75
6.66
6.61
6.61
1:19.37
1:19.16
1:19.12
2:38.28
12. SCHÜTZ Stefan
Team Schütz
0MREC(18.) 320
S1-2000
Seat Leon
2.62
2.57
 
6.51
6.43
 
1:19.05
1:19.48
- DNS -
2:38.53
13. SLOVÁČEK Michal
LRT-Slomak
0MREC(19.) 121
E1+3000/2WD
Toyota MR 2
2.59
2.88
 
6.31
6.99
 
1:20.11
1:20.42
- DNS -
2:40.53
14. NOVÁČEK Miloš
MN Japan racing
0MREC(20.) 310
S1-1600
Honda Civic vti
2.50
2.43
2.48
6.42
 
6.47
1:20.40
1:20.30
1:20.41
2:40.70
15. MAIER Helmut
H+R Spezialfedern
0MREC(21.) 110
E1-1600
VW Spies-Golf
2.46
2.51
2.38
6.23
6.26
6.03
1:22.59
1:21.14
1:20.31
2:41.45
16. ŠUSTR Miloslav
Allcore motor sport
0MREC(22.) 151
E1-1600
Škoda Favorit
2.50
2.58
2.27
6.65
6.61
6.29
1:21.87
1:21.97
1:19.92
2:41.79
17. MACEK Vojtěch
Advantage Motorsport Bruntál
0MREC(23.) 150
E1-1600
Škoda 110 R
2.47
2.69
2.25
6.23
6.69
5.97
1:21.13
1:22.50
1:21.25
2:42.38
18. ÁZSÓTH Ladislav
HL motorsport
0MREC(25.) 388
S1-2000
Ford Focus
2.42
2.47
2.47
6.33
6.32
6.39
1:22.00
1:21.51
1:21.43
2:42.94
19. NEDUCHAL Matěj
Automotosport Neduchal
0MREC(26.) 253
E1-1600
Škoda 130 R/H
2.33
2.30
2.42
6.15
6.49
6.17
1:22.22
1:22.20
1:21.38
2:43.58
20. BRŮŽA Tomáš
VPKmotors
0MREC(28.) 355
S1-2000
Škoda Fabia RS
2.65
2.74
2.65
6.74
6.86
6.70
1:23.01
1:22.22
1:21.96
2:44.18
21. GRUNTORÁD František
Náměšť nad Oslavou
0MREC(29.) 345
S1+2000/2WD
Škoda Octavia RS
2.49
2.44
2.37
6.51
6.56
6.42
1:21.99
1:23.26
1:22.62
2:44.61
22. PODMAJERSKY Vladimir
Motorsport klub VP
0MREC(31.) 206
E1-2000
Peugeot 206 RC
2.61
2.62
 
6.38
6.37
 
1:22.83
1:22.11
- DNS -
2:44.94
23. VANĚREK Roman
Cistevozy racing
0MREC(33.) 313
S1-2000
Skoda Fabia
2.88
2.82
2.84
6.97
6.90
6.88
1:22.77
1:22.43
1:23.23
2:45.20
24. STEJSKAL Martin
Mates racing
0MREC(35.) 188
E1-2000
Škoda Fabia
2.81
2.74
2.84
6.74
6.71
6.77
1:33.05
1:22.57
1:22.75
2:45.32
25. KEPEŇ Maxmilián
RMK motorsport
0MREC(34.) 304
S1-1600
Citroen Saxo vts
2.65
2.71
2.54
6.80
6.84
6.64
1:24.88
1:23.10
1:22.22
2:45.32
26. HOUSKA Radek
SPZ-Vysočina
0MREC(36.) 322
S1+2000/2WD
Audi TT
2.77
2.45
2.65
6.76
6.36
6.59
1:23.50
1:22.72
1:22.83
2:45.55
27. ZIMA Petr
RTMmotorsport
0MREC(38.) 255
E1-1400
Fiat Cinquecento
3.07
2.90
2.82
7.24
7.12
6.99
1:23.44
1:22.72
1:23.00
2:45.72
28. KOLEK Jan
Japan Racing
0MREC(39.) 369
S1-1600
Honda Civic
2.39
2.38
2.39
6.35
6.35
6.38
1:23.02
1:24.09
1:23.23
2:46.25
29. TRNKA Zdeněk
KOMVET Racing - STK Okříšky RT
0MREC(40.) 377
S1+2000/4WD
Mitsubishi Evo VI
2.40
2.01
 
6.35
5.90
 
1:24.50
1:23.13
- DNS -
2:47.63
30. PFUNDTNER Rene
Team Schütz
0MREC(41.) 300
S1+2000/4WD
Seat Leon Cupra
2.28
2.16
 
6.18
6.02
 
1:24.69
1:23.17
- DNS -
2:47.86
31. LIPIČKA Jan
Klub nejlepších
0MREC(42.) 103
E1-2000
BMW E30 M42
2.50
2.69
2.76
6.63
6.84
6.95
1:25.88
1:25.10
1:24.55
2:49.65
32. ŠVÁB Petr
HL motorsport
0MREC(43.) 389
S1-2000
Ford Focus
2.41
2.56
 
6.50
6.79
 
1:26.12
1:27.16
- DNS -
2:53.28
33. TURIČÍK Ondřej
Turičík
0MREC(44.) 264
E1-1600
Peugeot 206
2.50
2.54
 
6.51
6.51
 
1:26.92
1:27.69
- DNS -
2:54.61
34. SIKORA Miroslav
R.D.L. servis
0MREC(45.) 233
E1-1600
Škoda Felicia
2.63
2.72
2.63
6.59
6.74
6.56
1:28.05
1:28.63
1:28.19
2:56.24
35. BRUCKNER René
Team Schütz
0MREC(46.) 349
S1-2000
VW Golf 3 GTI 16V
2.36
2.45
2.42
6.40
6.46
6.53
1:28.76
1:28.07
1:28.19
2:56.26
36. PAPOUŠEK Jiří
PBmotorsport
0MREC(47.) 328
S1-2000
Mazda 3
2.64
2.65
 
6.93
 
 
1:27.98
1:29.24
- DNS -
2:57.22
37. ŠIMEČEK Radovan
www.ded-drink.cz
0MREC(48.) 101
E1-2000
Peugeot 206i
2.57
2.42
 
6.97
6.65
 
1:29.12
1:28.61
- DNS -
2:57.73
38. SVOBODA Jiří
GT2 Motorsport
0MREC(49.) 257
E1-1600
Škoda Felicia KIT CAR
3.04
2.98
3.05
7.15
7.18
7.14
1:29.65
1:29.47
1:28.76
2:58.23
39. SCHWARZMAIER Dominik
Team Schütz
0MREC(50.) 348
S1-1600
VW Polo
2.85
3.33
2.91
7.23
8.14
7.35
1:29.15
1:29.32
1:30.10
2:58.47
40. VÁŇA Jan
Alfa Romeo Luigi Team
0MREC(56.) 156
E1-3000/2WD
Alfa Romeo Luigi Team
2.55
2.52
 
6.49
6.49
 
1:34.06
1:32.66
- DNS -
3:06.72
41. GRÜNEROVÁ Nicol
Grüner Motorsport
0MREC(57.) 362
S1-1600
Ford Fiesta Cup
2.65
2.62
2.52
7.31
7.44
 
1:35.70
1:34.22
1:33.71
3:07.93
42. MUSITZ Peter
Xline team
0MREC(58.) 360
S1+2000/2WD
Mercedes Benz 190e
3.17
3.01
2.82
7.66
7.46
7.23
1:36.82
1:38.52
1:34.82
3:11.64
43. KEŇO Petr
PK racing team
0MREC(63.) 117
E1-1400
Fiat Cinguecento
3.02
3.02
 
8.30
8.17
 
1:47.92
1:49.57
- DNS -
3:37.49

Kategorie II

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. FERSTL Christian
SKI Modřice/Mad Racing Power/M
0MREC(4.) 11
E2/SS-2000
F-Tatuus Master
1.84
1.76
1.82
5.03
5.20
4.97
1:11.15
1:12.17
1:11.19
2:22.34
2. MELŠA Michal
LOTUS Racing
0MREC(5.) 22
E2/SS-2000
Lotus Opel
2.18
2.17
2.28
5.64
5.55
5.55
1:12.57
1:11.65
- DNF -
2:24.22
3. OSLADIL ST. Jan
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
0MREC(11.) 21
E2/SS-2000
Formule Tatus Renault
1.89
1.91
 
5.05
5.12
 
1:16.18
1:17.08
- DNS -
2:33.26
4. BUCHAR Jaroslav
SBM Motorsport
0MREC(13.) 87
E2/SCB
Kart Kawasaki
1.98
2.01
2.00
5.33
5.55
5.48
1:17.99
1:19.18
1:17.81
2:35.80
5. ŠPAČEK Zdeněk
Špaček
0MREC(51.) 23
E2/SS-2000
Formule Ford Mygale
2.43
2.40
 
6.44
6.52
 
1:27.46
1:31.02
- DNS -
2:58.48
6. SPACKOVA Jana
Špaček
0MREC(53.) 29
E2/SS-2000
Formule Ford Mygale
2.27
2.40
 
6.29
6.40
 
1:31.13
1:30.65
- DNS -
3:01.78

Kategorie HA

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. ŽÁČEK Petr
LEGENDY
0MREC(7.) 4
HA1+2000
Audi Sport Quattro S1
1.97
1.74
1.75
5.25
5.01
4.92
1:13.23
1:14.43
1:12.53
2:25.76
2. POLEHLA Michal
Japan Racing
0MREC(16.) 422
HA1-2000
Honda Civic EE9
2.45
2.38
 
6.10
5.98
 
1:19.18
1:18.65
- DNS -
2:37.83
3. STRNAD Lukáš
Hostr racing team
0MREC(24.) 400
HA1-1400
Škoda 130 LR
1.98
2.10
2.09
5.71
5.87
6.11
1:21.77
1:23.45
1:20.82
2:42.59
4. NEČAS Michal
MN japan racing
0MREC(27.) 444
HA1-1400
Honda Civic 4G
2.49
2.47
2.49
6.37
6.36
6.38
1:22.49
1:22.14
1:21.97
2:44.11
5. SCHÜTZ Thomas
Team Schütz
0MREC(30.) 520
HA1-K-1600
Renault 5 Alpine
2.58
2.55
2.69
6.62
6.55
6.64
1:24.26
1:21.97
1:22.89
2:44.86
6. DRONG Pavel
Drong Pavel
0MREC(32.) 401
HA1-1400
Suzuki Swift GTI
2.75
2.61
2.61
6.64
6.50
6.48
1:23.32
1:22.66
1:22.30
2:44.96
7. HAIDN Franz
MSC Mühlbach
0MREC(37.) 403
HA1+2000
BMW E30 325ix
1.97
2.13
 
5.78
6.05
 
1:22.51
1:23.12
- DNS -
2:45.63
8. ŠVÁB Kamil
HL Motorsport
0MREC(52.) 445
HA1-2000
Opel Astra GSI
2.43
2.50
2.43
6.65
6.68
6.63
1:30.60
1:29.79
1:30.79
3:00.39
9. MELICHAR Libor
Melda
0MREC(54.) 461
HA1-2000
Peugeot 205
2.64
2.75
 
6.98
7.33
 
1:31.27
1:30.84
- DNS -
3:02.11
10. DUDÍK Lubomír
VW Brouk servis Olomouc
0MREC(55.) 456
HA1-2000
VW Brouk 1302
2.37
2.29
 
6.43
6.34
 
1:33.24
1:33.46
- DNS -
3:06.70
11. RYBNÍČEK Patrik
Martin Rybníček
0MREC(59.) 405
HA1-1400
Škoda Favorit
2.89
3.03
3.12
7.65
7.83
7.90
1:39.49
1:40.07
1:39.86
3:19.35
12. RYBNÍČKOVÁ Alice
Martin Rybníček
0MREC(60.) 404
HA1-1400
Škoda Favorit
3.08
3.05
3.24
7.80
7.76
8.00
1:41.08
1:42.01
1:42.73
3:23.09
13. FAKTOR Vladimír
F-2
0MREC(61.) 539
HA1-K-1300
Škoda 120S
2.78
2.45
2.18
7.19
6.80
6.72
1:49.49
1:43.73
1:45.82
3:29.55
14. MESÁROŠ Ján
MEŠI
0MREC(62.) 501
HA1-K-1300
Škoda 120S
2.82
2.57
2.94
10.37
7.72
8.24
1:45.38
1:44.66
- DNF -
3:30.04
15. KOSTELECKÝ Radek
Kosťa motorsport
0MREC(64.) 80
HA2
Formule Ford Van Dieman
2.39
2.56
 
7.19
7.19
 
1:51.23
1:50.55
- DNS -
3:41.78

AS-Kategorie I.

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. BERÁNEK Radek
Beránek
2AS(1.) 696
AS-S1+2000/4WD
Toyota Yaris GR
2.05
1.86
 
5.46
5.46
 
1:32.76
1:32.60
- DNS -
3:05.36
2. TÜRK Petr
TR Motorsport Chemwork
2AS(2.) 750
AS-E1+2000
Mitsubishi Lancer Evo 10
2.73
3.03
 
6.18
6.72
 
1:32.69
1:32.86
- DNS -
3:05.55
3. PFEIFFER Siegfried
Pfeiffer Motorsport
2AS(3.) 602
AS-S1+2000/4WD
Toyota Yaris GR
2.14
2.31
 
5.90
6.00
 
1:35.51
1:35.33
- DNS -
3:10.84
4. BERÁNEK Maxmilián
Beránek
2AS(4.) 678
AS-S1+2000/2WD
Honda Civic Type-R
2.57
2.46
 
6.25
6.13
 
1:36.16
1:37.10
- DNS -
3:13.26
5. MIERES Robert
Lumier Auto
2AS(5.) 679
AS-S1+2000/4WD
Audi RS3
1.94
1.87
 
5.54
5.27
 
1:38.20
1:36.06
- DNS -
3:14.26
6. HOUSKA Radek
SPZ-Vysočina
2AS(6.) 722
AS-E1+2000
Audi TT
2.76
2.80
 
6.70
6.80
 
1:38.52
1:38.57
- DNS -
3:17.09
7. TRNKA Zdeněk
STK Okříšky Racing Team
2AS(7.) 777
AS-E1+2000
Mitsubishi Lancer Evo 6
2.25
2.54
 
6.25
6.39
 
1:40.22
1:42.11
- DNS -
3:22.33
8. STEJSKAL Marek
Marokator
2AS(8.) 625
AS-S1+2000/2WD
BMW E46 330i
2.52
2.49
 
6.58
6.53
 
1:42.25
1:42.11
- DNS -
3:24.36
9. JANOUŠEK Jaroslav
nsj
2AS(9.) 680
AS-S1-2000
Nissan sunny
2.70
2.69
 
6.85
7.04
 
1:43.58
1:42.60
- DNS -
3:26.18
10. DLOUHÝ Petr
Autosport Dlouhý
2AS(10.) 621
AS-S1-2000
BMW E46 320i
2.32
2.25
 
6.37
6.31
 
1:44.31
1:42.71
- DNS -
3:27.02
11. BAŘINA Jiří
BJ
2AS(11.) 673
AS-S1-1600
Suzuki Swift
2.73
2.68
 
7.39
7.32
 
1:47.11
1:47.98
- DNS -
3:35.09
12. JEŽ Petr
Jež
2AS(12.) 618
AS-S1-2000
Ford Focus
2.83
2.68
 
7.18
7.18
 
1:48.23
1:47.19
- DNS -
3:35.42
13. VIŽĎA Martin
RX8
2AS(13.) 686
AS-S1-1400
Mazda RX8
3.01
2.64
 
7.33
7.08
 
1:48.00
1:49.89
- DNS -
3:37.89
14. SVOBODA Roman
Ford Focus Team
2AS(15.) 658
AS-S1-1600
Ford Focus
2.56
2.66
 
7.42
7.68
 
1:51.67
1:54.03
- DNS -
3:45.70
15. PAZDERKA Zdeněk
-
2AS(16.) 668
AS-S1-1600
Mazda MX-5
2.67
 
 
7.46
 
 
1:52.90
1:53.29
- DNS -
3:46.19
16. KIMLOVÁ Anna
Auto Classic Club Brno
2AS(17.) 613
AS-S1-2000
BMW 318ti
2.82
2.58
 
9.45
7.50
 
1:57.61
1:58.64
- DNS -
3:56.25
17. HRUBANOVÁ Lenka
Skalda racing
2AS(18.) 611
AS-S1-1600
Peugeot 206 cc
2.66
2.49
 
7.52
7.34
 
2:00.57
2:00.94
- DNS -
4:01.51
18. BARTOŠ Miroslav
AVdíly Praha
2AS(19.) 600
AS-S1-1600
Volvo C30
2.78
2.69
 
7.98
7.77
 
2:02.59
2:03.27
- DNS -
4:05.86
19. DOUBEK Petr
Dub race
2AS(20.) 707
AS-E1-1400
Fiat seicento abarth
2.82
2.82
 
7.95
7.86
 
2:14.43
2:14.62
- DNS -
4:29.05
20. MARŠOUN Jan
JM Motorsport
2AS(21.) 629
AS-S1-2000
BMW E46 320i
2.60
2.79
 
7.22
7.81
 
3:31.39
2:02.55
- DNS -
5:33.94

AS-Kategorie HA

Rank Driver/Competitor Series # Nation Class/Car 20m 100m Heat RUN
1. KOZMANN Ladislav
O.L SPORTLINE RACING TEAM
2AS(14.) 898
AS-HA1-2000
Volkswagen SCIROCCO 1
2.62
2.77
 
6.57
6.76
 
1:49.70
1:50.37
- DNS -
3:40.07